Różne

Jaki to idealny wypełniacz?

W procesie starzenia się skóry dochodzi do cyklu zjawisk, niepomyślnie oddziałujących na jej wygląd. Zmiany dotyczą jakichkolwiek powłok skóry: przerost warstwy rogowej naskórka, scieńczenie żywych warstw naskórka, wygładzenie granicy skórno-naskórkowej, zanik włókien kolagenowych i sprężystych, zanik tłuszczu w tkance podskórnej
W wyniku tych procesów skóra traci swoją elastyczność, czego efektem jest powstanie drobnych zmarszczek a także głębszych bruzd. Są to zagłębienia w skórze właściwej, pokryte naskórkiem o regularnej grubości. Mezoterapia warszawa – (implanty) to rozmaite substancje organiczne i nieorganiczne, które rozmieszcza się w skórze właściwej na drodze iniekcji, w celu wypełnienia zmarszczek i bruzd.
Ich funkcją jest wypełnienie przestrzeni powstałej na skutek zmian zachodzących we włóknach kolagenowych i elastynowych:
delikatne zmarszczki („kurze łapki”)
bruzdy nosowo-wargowe, czoło
zagłębione blizny
poprawa kształtu ust

Nowoczesna historia wypełniania defektów tkanek miękkich – koniec XIX wieku
Neuber po raz pierwszy zastosował autologiczny tłuszcz w wypełnienia zagłębionych blizn w obrębie twarzy. Na początku XX wieku sporą popularnością cieszyły się iniekcje zdezynfekowanej parafiny, aż do chwili stwierdzenia sporej częstości powstawania ziarniniaków typu ciała obcego. W latach 40 zeszłego wieku rozpoczęła się era stosowania wysoce oczyszczonego silikonu. Efekty kosmetyczne były bardzo porządne, aczkolwiek preparat ten jest obecnie zakazany do użytkowania w celu wypełniania defektów skóry twarzy (dużo objawów niepożądanych, częste aplikowanie zanieczyszczonych preparatów).
Świetny wypełniacz to taki, który:
nie wywołuje odczynów w miejscu wstrzyknięcia (reakcje alergiczne, z podrażnienia, odczyny zapalne), zabieg wstrzyknięcia implantu nie jest bolesny, winien być bezpieczny przy długookresowym stosowaniu (nie: kancerogennny, teratogenny), skutecznie wypełnia zmarszczki i głębsze bruzdy, efekt kosmetyczny powtarzalny przy sukcesywnych zabiegach, niewidoczny dla otoczenia, nie przesuwa się z miejsca podania, prosta technika podania implantu, względnie niedrogi, zaakceptowany do stosowania u człowieka.