Różne

Lita tektura – charakterystyka i zastosowanie

Tektura lita to wyjątkowy i bardzo ceniony materiał wykorzystywany do produkcji opakowań. Odgrywa on bardzo istotną rolę w wielu branżach. Jest uniwersalny i ma specjalne właściwości, które uczyniły go powszechnym wyborem w produkcji oraz projektowaniu.

Tektura lita – charakterystyka

Tektura lita z wyglądu przypomina papier, a od tektury falistej różni się jedną, spójną warstwą. Ze względu na swoją konstrukcję jest ona dużo cieńsza od tektury falistej. Producenci oferują ten materiał w różnych wariantach grubości. Z tektury falistej korzysta branża spożywcza, kosmetyczna czy farmaceutyczna. Czym wyróżnia się tektura lita? Po pierwsze jest niebywale trwała. Charakteryzuje się więc wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz działanie czasu. Skutecznie zabezpiecza wszelkiej maści produkty przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Można ją używać nawet do pakowania towarów, które muszą być przechowywane w niskich temperaturach.

Kolejną jej cechą jest sztywność. Lita tektura jest sztywna i nie ulega odkształceniom. Nadaje się do pakowania wyrobów, które muszą zachować swój kształt. Materiał ten wyróżnia się też dużą gramaturą. Jest gęsty i wytrzymały, przez to wykorzystuje się go do tworzenia np. kartonów, plansz gier, opakowań, kalendarzy itp. Kolejną cechą tektury litej jest jej gładka i jednolita powierzchnia. Z łatwością można nadrukować na nią logo firmy, jej nazwę czy różne grafiki.

Tektura lita – gdzie się sprawdzi?

Lita tektura znakomicie spełnia swoje zadania, chroniąc produkty przed możliwym uszkodzeniem, wilgocią, promieniami słonecznymi i innymi niekorzystnymi czynnikami. Nadaje się do pakowania wyrobów delikatnych, kruchych, które łatwo ulegają zarysowaniom czy pęknięciu. Z tego materiału tworzy się nie tylko opakowania służące do przechowywania i transportu, ale także estetycznie wykonane kartony prezentowe. Tektura lita to materiał o wszechstronnym zastosowaniu. Sięgają po niego takie branże jak: kosmetyczna, elektryczna, samochodowa, chemiczna, spożywcza, farmaceutyczna, krawiecka, tapicerska i wiele więcej.

Wysokiej jakości tektura to materiał o wielu atutach. Perfekcyjnie ochrania swoją zawartość na czas przenoszenia, transportu i przechowywania. Daje możliwość nadruku, pełniąc funkcję reklamową i na długo zachowuje swoją pierwotną strukturę. Nie szkodzi jej kontakt z wodą, a przy tym jest materiałem tanim. Nie sposób pominąć, że to także dobry wybór dla środowiska naturalnego. Lita tektura to rozwiązanie ekologiczne, które nadaje się do recyklingu.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *