Praca

Różne zastosowanie zapałek

Zapałki – do czego służą? Służą przede wszystkim do zapalania zniczy, kuchenki czy rozpalania paleniska – odpowie przeciętny człowiek. Mało kto wie, że można je wykorzystać w całkiem odmienny sposób. Niejednokrotnie w internecie można napotkać artystów, wykonujący rzeźby z zapałek, a także miłośnicy tworzenia z zapałek miniatur różnych budynków. Mogą to być np.: stadiony sportowe, wieża Eiffla czy latarnia morska. Zapałki reklamowe są wykonywane na indywidualne zamówienie. Design zapałek oraz pudełek na zapałki jest dowolny (musi tylko być możliwy do wykonania).

Zapałki produkowane są w różnych wielkościach, a ich główki mogą być różnych barwach, między innymi: żółte, czerwone, bordowe, fioletowe, niebieskie, zielone lub czarne. Patyczki zapałczane są wykonywane z jasnego drewna, ale na życzenie można je zafarbować.

Proponowane są różne pudełka na zapałki, między innymi:: ozdobne, w kształcie walca, wyglądające jak miniaturki pudełek na papierosy. Do umieszczania napisów na pudełkach stosowane są różnorodne techniki, na przykład: nadruk offsetowy oraz lakier UV, perforacja lub kaszerowanie. Można kupić także zapalniczki. Istnieją modele jedno- i kilkupłomieniowe, palnikowe, do papierosów, fajek, w kształcie szminki.