Różne

Nowoczesne soczewki kontaktowe

O szkłach kontaktowych mówi się coraz więcej. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem są to niezwykle miękkie oraz cienkie soczewki kontaktowe, które noszone mogą być właściwie przez osoby w różnym wieku. Najczęściej jednak soczewki wybierane są przez ludzi młodych, ceniących sobie aktywny tryb życia.

Soczewki kontaktowe zakładane są bezpośrednio na oczy. Ich celem jest korekcja wzroku, dlatego szczególnie są one polecane osobom z krótko oraz dalekowzrocznością. Od niedawna jednak soczewki mogą leczyć również astygmatyzm, który także należy do coraz częściej diagnozowanych wad wzroku. Szkieł kontaktowych nie powinniśmy jednak dobierać zupełnie samodzielnie. Warto w tym celu udać się po poradę do lekarza okulisty, który pomoże nam wybrać nie tylko ultra cienkie, ale i komfortowe dla naszych oczu soczewki kontaktowe.

Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć bardzo szeroką gamę soczewek kontaktowych, wśród których szczególnym zainteresowaniem wydają się cieszyć te, które mogą zmieniać barwę naszych oczu. Co więcej, nowoczesne soczewki kontaktowe są również produktami w pełni dla nas bezpiecznymi. Jeszcze do niedawno panowało wiele przekonań, na skutek których wiele osób sądziło, iż takie szkła kontaktowe nie pozwalają oddychać oczom. Dlatego na rynku pojawiają się coraz bardziej innowacyjne soczewki, które mają zdolność wiązania wody, są więc niezwykle miękkie. Należy również podkreślić, że nowoczesne soczewki projektowane oraz produkowane są tylko i wyłącznie z wysokiej jakości materiałów, które umożliwiają właściwy przepływ powietrza do powierzchni oka.

Dzisiaj szkła kontaktowe może nosić w zasadzie każdy, nawet dzieci. Najczęściej po soczewki sięgają jednak młode osoby, aczkolwiek warto wiedzieć, że w sprzedaży możemy też znaleźć soczewki przeznaczone do stosowania już dla kilkulatktów, które są stosunkowko proste w zakładaniu oraz pielęgnowaniu. Wady wzroku nie muszą więc już nam uprzykrzać życia i być powodem rezygnacji z ulubionych sportów czy zajęć. Soczewki kontaktowe są coraz częściej wybieraną oraz powszechnie już docenianą nowowczesnym sposobem korygowania wad wzroku.

Więcej o astygmatyźmie i soczewkach przy tej chorobie przeczytasz na http://www.acuvue.pl/astygmatyzm.