Różne

Do czego służyć będzie owijarka?

Dla całkowitego laika, który nigdy nie miał styczności z rolnictwem, nawet w teorii, rozeznanie się w ogromnej liczbie i różnorodności maszyn rolniczych, może być naprawdę pokaźnym i zauważalnym problemem. O ile ciągnik i kombajn będzie mówił coś większości z nas, to już na przykład urządzenia takie jak owijarka niekoniecznie.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie jest zastosowanie owijarki, zapraszamy do dalszej lektury! Owijarki to specyficzne maszyny rolnicze używane, które wykorzystywało będzie się po zakończeniu już praktycznie wszystkich prac polowych. Kombajny przejechały, skosiły zboże, zebrały nasiona i pozostawiły zwinięte w bale lub też w kostki siano, półsuchą trawę oraz pozostałości. Materiał ten jest idealny na stworzenie pasz dla zwierząt, jednak musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, tak aby mógł skisnąć. W tym miejscu, rozpoczyna się rola owijarki – umieszczona na niej snopowiązałka jest szczelnie owijana folią syntetyczną, która nie będzie dopuszczała do środku ani dostępu światła, ani wilgoci, ani też powietrza, dzięki czemu warunki do powstania końcowego produktu będą wręcz idealne! Po upływie około sześciu tygodni, pasza będzie już gotowa – następnie trafia ona bezpośrednio do zwierząt albo też wykupuje ją giełda rolna.

Zaletą owijarek jest ten fakt, że będą one w stanie poradzić sobie z półsuchą trawą oraz skoszonym zbożem w każdej postaci, niezależnie od tego w jaką formę, zostały one zwinięte przez kombajn. Dzięki temu mogą one być stosowane uniwersalnie na różnych polach uprawnych, gwarantując jednocześnie dużą wydajność.