Budownictwo

Funkcje i znaczenie klimatyzacji w pomieszczeniach.

Wentylacja jest to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, który ma na celu utrzymać we wnętrzu odpowiednią temperaturę i wilgoć, czystość oraz prędkość cyrkulacji. Klimatyzacja Wrocław ma zapewnić wygodę, dobre warunki pracy. Potocznie klimatyzacja rozumiana jest jako proces chłodzenia. Jaka jest różnica między klimatyzacją a wentylacją? Wentylacja gwarantuje wymianę powietrza pomiędzy środowiskiem wewnętrznym a zewnętrznym. Wentylator miesza powietrze, lecz w przeciwieństwie do klimatyzacji nie wpływa na jego właściwości.

Podstawowymi funkcjami klimatyzatorów są: ochładzanie, wentylowanie, czyszczenie, osuszanie oraz regulowanie przypływu powietrza. Niektóre klimatyzatory dodatkowo ogrzewają i nawilżają powietrze. Klimatyzator w miejscu pracy sprawia, że pracownicy są bardziej wydajni, łatwiej im utrzymać koncentrację. Lecz klimatyzator przyda się także w mieszkaniu. Pojawia się coraz więcej dekoracyjnych klimatyzatorów, o niebanalnej kolorystyce oraz wzornictwie.

Klimatyzacja Wrocław kształtuje mikroklimat we wnętrzach: w domach, w biurach, w sklepach, w pomieszczeniach o przeznaczeniu technicznym, w lokalach gastronomicznych, w aptekach lub w gabinetach lekarskich czy w serwerowniach. Klimatyzator nie tylko utrzymuje odpowiednią temp. i wilgotność powietrza, ale też usuwa z niego zanieczyszczenia oraz przykre zapachy.