Zdrowie i uroda

Oczy bez doliny łez

Oczy to element ciała, na który trudno nie zwracać uwagi. Niestety wraz ze starzeniem skóra traci jędrność, a pod powiekami pojawiają się pierwsze zmarszczki i zapadnięcia. Prowadzą one do powstania tzw. doliny łez. Niezwykle wrażliwa skóra dookoła oczu jest podatna na ich pojawienie się już po trzydziestym roku życia. Niestety worki i cienie pod oczami szpecą oraz postarzają twarz, dlatego wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z profesjonalnego zabiegu ich usunięcia. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie umiejętności lekarza i nowych technologii w celu niwelacji starzenia.

Mezoterapia

Dolina łez Wrocław może być skutecznie wyeliminowana przez mezoterapię. Delikatne wstrzyknięcie preparatów odżywczych i regenerujących skórę w tej wrażliwej strefie pozwala na jej szybkie ujędrnienie i rozświetlenie. Dodatkową zaletą aplikowanych substancji aktywnych jest stymulowanie fibroblastów do wytwarzania większej ilości kolagenu, który odpowiada za ujędrnienie. Najlepiej wykonywać zabieg systematycznie, aby móc się cieszyć jak najdłużej piękną skórą. Innym sposobem, po który sięgają panie jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w okolicę pod oczami. Naturalny wypełniacz nie daje natychmiastowych efektów, jednak również jest bardzo skuteczny w eliminacji zagłębień pod oczodołami. Skutki wstrzyknięcia można obserwować kilka tygodni po zabiegu, a ich trwałość określa się na maksimum dwa lata. Po zastosowaniu kwasu skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki mogą ulec spłyceniu. Sekretem działania kwasu hialuronowego jest jego hydrofilność, czyli wchłanianie przez cząsteczki substancji wody.

Kwas polimlekowy

Istnieje też możliwość wstrzyknięcia pod oczy innej substancji, czyli kwasu polimlekowego. Jest to mniej popularna metoda, jednak jej plusem jest to, iż daje jeszcze dłuższy efekt niż po zastosowaniu kwasu hialuronowego. Osoby nie chcące poddawać się częstym zabiegom wybierają właśnie tą substancji w celu wygładzenia okolicy pod oczami. Trzeba jednak zawsze konsultować swoje wybory ze specjalistami.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *