Praca

Garść informacji o usługach prawniczych.

Kancelaria prawna reprezentuje klientów w sądach oraz przed organami administracji. Adwokat pracuje w zespołach adwokackich albo w spółce adwokackiej. Aby zostać adwokatem trzeba ukończyć wyższe studia prawnicze, przebyć aplikację prawniczą oraz zdać egzamin adwokacki. Klientami kancelarii adwokackich mogą być osoby fizyczne, przedsiębiorstwa i instytucje. Kancelarie adwokackie trudnią się obroną w sprawach karno-skarbowych, gospodarczych i cywilnych. Można w nich również dostać poradę prawną.

kancelaria prawna

Z usług radcy prawnego korzystają przede wszystkim podmioty gospodarcze. Radca prawny reprezentuje ich przed sądem i urzędem.  Praca radcy prawnego jest podobna do zawodu adwokata, lecz radca może zawrzeć umowę o pracę, natomiast nie może bronić klientów w postępowaniu karnym i o przestępstwa skarbowe. Udziela porad prawnych, opracowuje apelacje, projekty aktów prawnych. Radca prawny może także (w przeciwieństwie do adwokata) radzić w zakresie pracy.

Niektóre kancelarie prowadzą sprawy o odszkodowania (na przykład w wypadkach drogowych), procesy inwestycji budowlanych, oferują windykację oraz pomoc w restrukturyzacji. Kancelaria prawna może się zajmować prawem cywilnym, rodzinnym oraz spadkowym. Sprawy sądowe prowadzone są o podział majątku, obalenie testamentu, rozwód.