Praca

Podstawy MLM – jak wygląda działalność konsultanta

Consulting
Consulting

Każda firma działająca według zasad marketingu sieciowego ma swój własny system. Występują jednak podstawy MLM wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach. Zazwyczaj konsultantem można zostać na dwa sposoby. Pierwszy polega na skontaktowaniu się z osobą, która już działa w ten sposób. Pomoże ona nam dopełnić formalności oraz odpowie na wszystkie nasze pytania. Druga metoda to samodzielne zarejestrowanie się poprzez stronę internetową.

Następnym etapem jest nauka. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na współpracę z Avon, Oriflamme, Souvre, FM World, czy inną firmą, musisz dokładnie poznać asortyment. Nie możesz być dobry w sprzedaży bezpośredniej, jeżeli nie znasz produktów, ich zastosowania oraz zalet. Równie istotne są informacje o firmie, Twoi klienci mogą być zainteresowani tym, jak długo marka znajduje się na rynku. Po zdobyciu tych informacji jesteś gotów do działania.

Zazwyczaj sprzedaż odbywa się na spotkaniach, podczas których przedstawiasz odbiorcom asortyment firmy. W obecnych czasach można działać jednak na wiele różnych sposobów, niektóre firmy zezwalają na organizowanie webinarów lub inną formę promocji produktów online. Jeżeli ktoś z Twoich odbiorców zdecyduje się skorzystać z oferty, zbierasz zamówienia, a następnie ustalasz szczegóły dostawy.

Jedną z podstaw MLM są wysokiej jakości produkty

Jakość produktów jest bardzo istotna. Jest to ważne, ponieważ klient musi wiedzieć, że produkt od konsultanta zapewni mu więcej korzyści, niż odpowiednik, który mógłby kupić sobie w supermarkecie. Dobrą firmę MLM poznaje się właśnie po produkcie. Jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem współpracy, z jakąkolwiek firmą działającą na naszym rynku, przede wszystkim powinieneś sprawdzić jakie produkty oferują.

Dobrym rozwiązaniem jest złożenie samodzielnego zamówienia. W końcu nie ma lepszego sposobu na poznanie produktu niż własnoręczne sprawdzenie jego możliwości. Jeżeli zużyjesz całe opakowanie kremu lub środka czystości, to będziesz mógł stwierdzić, czy jest on warty polecenia.

Jako konsultant zarabiasz na różnicy cen. Osoby, które współpracują z firmami MLM, mają możliwość zakupienia produktów poniżej ceny katalogowej. Dzięki temu w momencie sprzedaży część środków trafia do Ciebie. Po zdobyciu doświadczenia możesz przejść do kolejnego etapu.

Jeżeli chcesz zarabiać więcej w MLM, musisz skupić się na budowaniu struktury. Polega to na werbowaniu ludzi do swojej drużyny, a następnie pomaganie im w postawieniu pierwszych kroków. Nie każda osoba będzie czuła się w tym dobrze. Warto jednak maksymalnie wspierać swoje struktury, ponieważ wynagrodzenie często zależne jest od tego, jaki obrót wygenerowała Twoja społeczność. Im większą strukturę zbudujesz, tym większe zarobki osiągniesz.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *