Hobby

Girls – inny punkt widzenia

Szara rzeczywistość

Girls to serial HBO, który swoją premierę miał w pierwszej połowie 2012 roku. Bohaterkami są cztery dziewczyny. Pierwsza to dwudziestoczteroletnia  Hannah, która mieszka w Nowym Jorku. Mimo, że skończyła  studia 2 lata temu, nie spieszy jej się do dorosłości. Czas spędza na bezpłatnych stażach i spotkaniach z przyjaciółmi oraz na pisaniu opowiadań – marzy, aby pewnego dnia zostać wielką pisarką. Pewnego dnia wszystko się zmienia – rodzice oświadczają, że nie mają zamiaru już więcej jej utrzymywać.

Drugą tytułową „girl” jest Marnie – najlepsza przyjaciółka Hannah. Nie tylko ma stałego partnera od 4 lat, ale także dobrze płatną pracę. Dwie pozostałe to Shoshann, desperacko pragnąca mieć chłopaka i stracić z nim dziewictwo oraz ekscentryczna Jessa, która przyjechała do USA, aby być nianią – au pair. Wszystkie cztery muszą sobie poradzić z wyzwaniami otaczającej je rzeczywistości.

 

Powiew świeżości

W końcu powstał serial, który nie opowiada o młodych dziewczynach, wyglądających jak z okładki magazynu, noszących ubrania z Prady i Chanel i chodzących na imprezy, o których większość młodych może zapomnieć.  Duże grono krytyków wątpiło, czy serial pokazujący problemy młodych ludzi z pokolenia Y ma jakiekolwiek szanse powodzenia.  Pojawienie się Girls  to jednak duża Ulga  Za 2012 rok serial zebrał wiele pozytywnych recenzji od krytyków. Produkcja może się pochwalić 15 nominacjami i 5 wygranymi na festiwalach filmowych – w tym dwoma Złotymi Globami za najlepszy serial oraz za najlepszą aktorkę.

 

Sitcom doczekał się już 2 sezonu, a w planie jest też trzeci. Jeśli więc jesteś zainteresowany hipsterskim dramatem o dziewczynach z Nowego Yorku, to warto wejść na stronę HBO,  gdzie dostępne są wszystkie odcinki z pierwszej serii.