Różne

Organizacja imprez w plenerze – co musisz wiedzieć?

Wiosną oraz latem, gdy dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, organizacja imprez w plenerze cieszy się naprawdę sporą popularnością. Eventy w plenerze mogą odbywać się na różną skalę – zależnie od potrzeb organizatorów czy też tematyki danej imprezy. Bez względu jednakże na to, jak duża ma być właściwie impreza plenerowa, którą zamierzamy zorganizować, wymagać ona będzie dokładnego zaplanowania oraz przygotowania. Aby ułatwić sobie proces zorganizowania eventu, warto skorzystać z kilku cennych wskazówek, które należy brać pod uwagę podczas planowania tego typu wydarzenia.

Charakter imprezy organizowanej w plenerze

Zanim rozpoczniemy planowanie naszego wydarzenia, powinniśmy się zastanowić, jaki charakter ma ono właściwie docelowo mieć. Czy ma to być bankiet w plenerze, impreza integracyjna czy może piknik rodzinny? Jubileusz, premiera produktu czy też może spotkanie z kontrahentami? Z dozą adrenaliny, tanecznie, a może na spokojnie? Scenariuszy może być naprawdę sporo i tylko od nas będzie zależało, jaki z nich wybierzemy. Warto wybrać obiekt, który dysponuje piękną scenerią i odpowiednim zapleczem dla Gości. Dobrym przykładem takiego miejsca na Śląsku jest: https://hotelstyl70.pl/imprezy-plenerowe-w-pszczynie/.

Wybór miejsca na imprezę plenerową

Tylko od nas zależy, gdzie zamierzamy zorganizować event. Warto jednakże wybrać miejsce oddalone znacznie od hałasu silników i zgiełku dużego miasta. Dobrym pomysłem będzie organizacja imprez w plenerze na miejskich terenach zielonych, w parkach, czy na boiskach, gdzie można swobodnie rozłożyć koce i usiąść. Musimy mieć także na względzie, żeby miejsce, które wybierzemy, zapewniało właściwe warunki sanitarne. Jeżeli tak nie jest, musimy pomyśleć, chociażby o postawieniu przenośnych toalet.

Scenariusz imprezy plenerowej

Bardzo istotne jest to, żeby wszelkie działania w ramach imprezy plenerowej zostały przez nas właściwie zaplanowane. Dzięki temu uda się nam uniknąć niepotrzebnej dezorganizacji i chaosu. W takim celu warto będzie przygotować dokładny rozkład następujących po sobie punktów programowych imprezy w rozkładzie minutowym, czyli tak zwany scenariusz imprezy, który służy tylko organizatorom.

Catering w czasie imprezy plenerowej

Nieodłączną częścią każdej imprezy plenerowej jest odpowiedni catering, dlatego znalezienie właściwej firmy zapewniającej posiłki powinno być jednym z najważniejszych elementów przygotowania takiego eventu. W czasie imprezy plenerowej idealnie sprawdza się stół szwedzki. Można również pomyśleć o grillowaniu. Nie możemy też zapomnieć o zapewnieniu odpowiedniej liczby papierowych naczyń, plastikowych sztućców czy napojów.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *