Różne

Ile kosztuje otwarcie salonu masażu?


Otwarcie salonu masażu, gdyby porównać do gabinetu kosmetycznego albo gastronomii, nie wydaje się być aż tak kosztowne. Masażysta bazuje głównie na swoich kompetencjach. W tym miejscu narzędzia lub przydatne kremy nie będą aż tak ważne jak np. u kosmetyczki.

Współcześnie coraz częściej chodzimy do masażysty. Ponadto wizyta ta już nie jest powodowana bólami pleców lub zalecaniami specjalisty, ale potrzebą relaksu plus dbania o siebie. Jeśli posiadamy certyfikat masażysty, powinniśmy zastanowić się nad otwarciem salonu masażu. Może on przynieść nam trochę pieniędzy plus ogromne zadowolenia. W celu zrobienia zabiegu masażu konieczne są tylko i wyłącznie własne zdolności plus mobilne bądź stacjonarne stoły do masażu. Ale ażeby otworzyć salon, trzeba jeszcze bardziej się postarać a także ulokować gotówkę w większą ilość urządzeń.

Pierwsze co musimy wiedzieć planując otworzenie swojego salonu masażu jest to, że powinien on spełniać wymagane standardy. Zasady te znaleźć można w rozporządzeniu ministra zdrowia z 17. 02 2004 r. w sp. szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu a ponadto odnowy biologicznej. Niezbędne będzie też zainwestowanie w wzór budowlany skontrolowany przez Sanepid.

W jakie narzędzia musimy zainwestować? Konieczne są, jak wcześniej wspomnieliśmy, mobilne lub stacjonarne stoły do masażu, a oprócz tego: leżanka, okrycie ochronne na łóżko, podkładka celulozowa, przykrycie frotte do masażu, schodki do łóżka, parawan, pólka na przybory, stół na kółkach, taboret na kółkach, prześcieradło frotte na łóżko, kapcie jednorazowego użytku, przykrycie na głowę, środki do dezynfekcji produktów, ogrzewcze kompresy, kosmetyki do masażu. Z takim sprzętem możemy powiedzieć, że mamy profesjonalny gabinet do masażu. Lecz to nie koniec sprawy z otworzeniem salonu. Mając już wynajęty obiekt musimy w nim wydzielić recepcję z poczekalnią jak również szatnię, w której będzie dostęp do toalety z umywalką. Gdy nastawiamy się na oferowanie nie tylko zabiegów suchych, lecz także i mokrych, niezbędna będzie również instalacja prysznica. Zaleca się też pomyśleć o kolorystyce albo motywie przewodnim salonu plus nabyć pewne ozdoby. Lecz tą kwestią moglibyśmy zająć się na koniec.