Dom i ogród

Jak powinniśmy urządzać małe mieszkania?

Kuchnie w mieszkaniach mają bardzo mały metraż. Co zrobić, żeby lepiej wyglądały? Jeśli kuchnia jest niewielka to warto połączyć ją z pokojem. Wtedy zyskamy jadalnię. Pomiędzy pomieszczeniami można zamontować przesuwne drzwi, które pozwolą zasłonić bałagan kuchenny, gdy przyjdą do nas niezapowiedziani goście.

Jakie meble kuchenne  najlepiej kupić? Jeżeli mamy mało miejsca, to zamiast stołu warto się zdecydować na składany blat i meble z jasnego drewna (aby wnętrze sprawiało wrażenie większego). Chodzi o to, by dobrze zagospodarować każdy centymetr. Miejsce na szafki możemy zyskać decydując się na mniejszą lodówkę, kuchenkę czy zlewozmywak o jednej komorze.

Jeżeli kuchnia jest mała najlepiej pokryć jej ściany jasną farbą. Należy unikać fototapet i dużych wzorów, jak również kontrastujących barw. Pomieszczenie optycznie powiększą też jasne podłogi, sufit oraz odpowiednio dobrane meble kuchenne Wrocław. Aby zaoszczędzić miejsce zamiast stołu kuchennego można kupić składany blat. Należy także zatroszczyć się o właściwe oświetlenie wnętrza.

Co należy zrobić, aby mieszkanie było miejscem, gdzie można odpocząć po pracy? Gdzie z chęcią będziemy spędzać czas w szare jesienne wieczory? Najlepiej wprowadzić do pomieszczeń żywe kolory. Niedawno pojawiła się moda nie tylko na kolorowe dodatki w domach, tj. wazony czy poduszki, lecz też na okna o żywych kolorach oraz na barwne szafy wnękowe.