Dom i ogród

Jak przygotować nasz dom na przyjście dziecka?

Każdy z nas ma jakiś cel w życiu do osiągnięcia. Często rodzimy się i mamy już zapisaną w kartach naszą przyszłość. Ktoś w przyszłości zostanie doktorem, ktoś inny piekarzem albo wokalistą rockowym. Wszyscy jesteśmy jednak tak zbudowani by w przyszłości, po osiągnięciu dojrzałości płciowej i umysłowej łączyć się w pary i rozmnażać. Olbrzymim i bardzo emocjonującym momentem życia jest uroczystość zaślubin. Szczególnie w naszym kraju obrzędy z tym związane wynikające z głębokiej tradycji są bardzo wyolbrzymione. Nie może odbyć się ślub bez pięknej białej sukni, prześlicznego starodawnego auta lub karety z karymi końmi, no i oczywiście bez hektolitrów wódki.

Piękne są to chwile i zapadają na długo w pamięci, jednakże o wiele ciekawszym przeżyciem jest przyjście na świat naszego potomstwa.

Cała ciąża to okres zazwyczaj dziewięciu miesięcy przepełniony nadzieją i oczekiwaniem. W drugiej połowie tego okresu zaczyna się kupowanie wszelkich niezbędnych akcesoriów dla dzidziusia. Kupujemy łóżeczko, wózek, nosidełko, kołderki, kocyki, pieluszki, beciki, ubranka. Wszystko robimy po to by naszemu dziecku w pierwszych miesiącach życia było jak najlepiej na tym ziemskim padole.

Często na kilka dni przed terminem rozwiązania przystępujemy do gruntownego wysprzątania naszego mieszkania. Wykonujemy mnóstwo rozmaitych czynności. Myjemy okna, ściany, podłogi. Wycieramy kurze na meblach, czyścimy i myjemy półeczki, szuflady, komody. Jednakże mało kto zwraca uwagę na dywany i meble tapicerowane.

Dlaczego powinniśmy uprać dywan i meble tapicerowane?

Zwróćmy uwagę na jeden bardzo ważny szczegół. Codziennie jakieś różne zabrudzenia w postaci, okruchów jedzenia, rozlanych napojów, kurzu, piachu z butów gromadzą się na naszych podłogach. Nie jest nam miło patrzeć na brudną podłogę więc myjemy ją zazwyczaj co kilka dni. Warto więc sobie uświadomić, że dokładnie to samo co spada i gromadzi się na naszej podłodze, spada również na dywan. A to właśnie w dywanie są najlepsze warunki na rozwój i rozmnażanie szkodliwych dla naszego zdrowia, a przede wszystkim dla zdrowia naszych dzieci roztoczy. To odchody roztoczy kurzu domowego są często przyczyną licznych alergii, astm i dychawic. Dlatego zaleca się szczególnie przy małych dzieciach aby prać dywany co najmniej raz w roku.

Podobne warunki jak w dywanie roztocza znajdują we wszelkiego rodzaju tapicerowanych obiciach mebli. Zazwyczaj świetnie żyje się roztoczom w różnego rodzaju kanapach, narożnikach, łóżkach, materacach, fotelach itp.. Wszystkie tego typu meble również warto uprać przed przyjściem na świat naszego dzidziusia.

Jak najlepiej uprać dywany i tapicerkę?

Jeżeli cenimy sobie nasze meble i poszycia dywanowe to nie powinniśmy ich prać samemu. Obecnie na rynku detalicznym nie ma dostępnych ani dobrych środków chemicznych do tego celu ani dobrych urządzeń. Profesjonalne urządzenia oraz profesjonalna chemia jest jak najbardziej w naszym zasięgu, jednak jest tak droga, że dla kilku metrów dywanu i jednej kanapy zakup i wydanie kilkunastu tysięcy złotych będzie nieracjonalny. Lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Dla potrzeb naszego artykułu przyjmijmy sobie hipotetycznie, że jesteśmy mieszkańcami Warszawy. Wpisujemy więc w Internecie pranie dywanów Warszawa. Otrzymamy pewnie kilka stron wyników z najróżniejszymi firmami . Przejrzyjmy więc kilka, lub kilkanaście witryn, zwracając szczególną uwagę na cennik i port folio. Wybierzmy firmę której z jednej strony usługi będą dostępne w przystępnych cenach a z drugiej strony firma ta prezentuje bogate port folio.