Hobby

Nowe gry komputerowe podstawą rozbudowy komputera.

Kupno nowego komputera stacjonarnego czy laptopa to z reguły zamiana sprzętu na znacznie nowocześniejszy i bardziej wydajny. Przeważnie kupujemy lepszy procesor, więcej pamięci, a także odpowiednio mocną kartę grafiki. Wszystko to sprawia, że miłośnicy gier czekają niecierpliwie po zakupie lepszego sprzętu, jak szybko będą mogli zainstalować na nim Call of Duty: Black Ops 2 i rozpocząć nową misję. Z reguły różnice są ogromnie widoczne, nowy zestaw zapewnia sporo lepszą wydajność i możliwości grafiki, co w szczególności będzie widoczne przy takich grach jak Medal of Honor Warfighter . Sporo graczy zmienia swój sprzęt co kilka lat, nie skąpiąc pieniędzy na najmocniejsze podzespoły.

Szczególnie duże znaczenie w większości gier, na przykład The Sims 3: Nie z tego świata , ma wydajna karta graficzna. Ona jest odpowiedzialna za generowanie obrazów na monitorze, i od jej parametrów zależeć będzie poziom grafiki w grach.

Najnowsze gry są tak wykonane, że przy odpowiednio mocnym sprzęcie obraz jest tak realistyczny, że odnosi się wrażenie, jakbyśmy oglądali film animowany na ekranie telewizora, przez co granie naprawdę jest przyjemna

.