Sport

Odpowiednie obuwie do Nordic Walking

Nordic Walking staje się ostatnią bardzo popularnym sportem wśród osób z bardzo różnych grup wiekowych. Podstawą do uprawiania tego sportu są oczywiście kijki oraz wygodna, niekrępująca ruchów odzież. Jednak również wygodne obuwie jest niezbędne, by przyjemnie nam się spacerowało. Buty powinniśmy dobrać w zależności od nawierzchni, po której będziemy spacerowali. Znane firmy sportowe i odzieżowe mają w swojej ofercie odpowiednie modele do uprawiania Nordic Walking.

Firma Ecco stworzyła technologię, dzięki której stopa może poruszać się w naturalny dla niej sposób. Obuwie Ecco odciąża stopy, chroniąc nas tym samym przed kontuzjami. Model do Nordic Walking stanowi prawie wierną replikę ludzkiej stopy, dzięki czemu może się ona poruszać w naturalny dla niej sposób. Nie potrzeba tu żadnej dodatkowej ochrony ani amortyzacji. Obuwie Ecco pozwala nam na wykonywanie właściwych ruchów, nie obciążając mięśni. Buty zaprojektowano z myślą o codziennych spacerach rekreacyjnych.

Także obuwie Nike idealnie nada się do uprawiania Nordic Walking. Przeznaczone jest one do biegania i chodzenia po trudnym terenie. Buty wykonane są z materiałów syntetycznych wysokiej jakości. Solidne wykończenie zapewnia nam ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz komfort i wygodę. Dla ochrony naszych stóp obuwie Nike jest dodatkowo wzmocnione na pięcie i nosku. Podeszwa w bucie zapewnia nam odpowiednia amortyzację i ochronę stawu skokowego. Mimo swojej lekkości zapewnia nam doskonałą stabilizację.

Również obuwie Puma jest popularne wśród osób, uprawiających Nordic Walking. Dobrze wyprofilowana podeszwa zapewnia stopie odpowiednie wsparcie i amortyzację. Buty Puma są solidne i przygotowane do biegania i spacerowania po każdej nawierzchni, od wysokogórskich ścieżek, po miejskie chodniki. Cholewki są dodatkowo obszyte, co chroni nas przed kamieniami i innymi przeszkodami, jakie możemy napotkać w górach lub w lesie. Obuwie Puma doskonale trzyma się nawierzchni.