Budownictwo

Osprzęt potrzebny do transportowania rozmaitych towarów

Transportowanie lekkich towarów wymaga zachowania wielkiej rozwagi, ze względu na możliwość ich odkształcenia albo zniszczenia. W takim wypadku niezbędne jest zaopatrzenie się w uchwyty do blach. Umożliwiają one transport materiału w pozycji pionowej lub horyzontalnej. W celu specjalnej ochrony można wykorzystać dwa lub większą ilość uchwytów. Rozstaw szczęk, zapewnia na dokładne dopasowanie uchwytu do przenoszonego materiału.

Do transportu drobnych materiałów takich jak żwir czy skały należy zastosować najlepszej jakości sprzęt. Czerpaki oferowane w sprzedaży oparte są na układach hydraulicznych, mechanicznych lub będących kombinacją tych dwóch. Dzięki wykorzystaniu powłoki która jest oparta na ścieranie, taki osprzęt może być użytkowany przez wiele lat. Te najlepsze mają certyfikat CE, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i wyjątkową trwałość.

Suwnica to rodzaj dźwignicy. Przeznaczeniem tego urządzenie jest przenoszenie w pionie a także w poziomie (na torze jazdy). Suwnice są wyposażone we wciągnik albo we wciągarkę. Można wymienić suwnice pomostowe oraz suwnice bramowe. Suwnice pomostowe są to montowane w pomieszczeniach magazynowych. Natomiast suwnice bramowe są instalowane na zewnątrz i są wystawione na różne warunki atmosferyczne.