Usługi

Rodzaje kompozytów stomatologicznych

Kompozyty stomatologiczne obecnie stosowane w gabinetach dentystycznych stanowią jedno z głównych narzędzi pracy dentystów. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych substancji, które mogą być stosowane w zależności od aktualnych potrzeb klienta. Dobrze zatem zapoznać się z nimi wszystkimi, by mieć świadomość, czego używa stomatolog do wyleczenia naszych chorych zębów.

Dwa rodzaje kompozytów – dziesiątki zastosowań

Od drugiej połowy XX wieku na rynku dostępne są dwa rodzaje kompozytów stomatologicznych. Pierwszy z nich to tak zwane preparaty chemoutwardzalne. Natomiast drugi rodzaj określany jest jako światłoutwardzalne. Oba typy mają swoje zalety i wykorzystywane są przez stomatologów.
Te kompozyty stomatologiczne znajdują zastosowanie w leczeniu braków w uzębieniu. I tak na przykład substancje chemoutwardzalne często stosuje się w wypełnianiu dużych ubytków odcinka bocznego. Jednak to kompozyty światłoutwardzalne są najczęściej wybierane przez stomatologów – poznaj naszą ofertę na: https://sklep.marrodent.pl/stomatologia/materialy-wypelnieniowe/kompozyty-swiatloutwardzalne.html

Utwardzanie światłem – rodzaje kompozytów i ich zalety

Światłoutwardzalne kompozyty stomatologiczne, takie jak te, które oferuje sklep.marrodent.pl, dostępne są w kilku wersjach. Substancje najbardziej uniwersalne znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu ubytków klas I-IV. Kompozyty płynne, czyli takie o zmniejszonej zawartości wypełniacza stosuje się do uszczelniania wcześniej już istniejących wypełnień, które z biegiem czasu uległy ponownemu uszkodzeniu. Wykorzystywane są one do odbudowywania ubytków klasy V. Ostatni rodzaj tych preparatów to kompozyty kondensowane charakteryzujące się znacznie większą gęstością oraz dużą lepkością.
Światłoutwardzalne kompozyty dają możliwość precyzyjnego wymodelowania tworzywa i dokładnego odwzorowania anatomicznych szczegółów leczonego zęba. Jest to najważniejsza zaleta tego rodzaju wypełnień, gdyż dzięki temu są one bardzo zbliżone swoim wyglądem i strukturą do reszty uzębienia pacjenta.
Warto nadmienić, iż tego rodzaju kompozyty stomatologiczne pozwalają na stworzenie wypełnienia o grubości nieprzekraczającej 3 mm. Wynika to z faktu, iż stosowany w lampach utwardzających rodzaj światła, wnika w miękki materiał na taką właśnie głębokość. Jeżeli warstwa jest grubsza, może się okazać, iż pod utwardzonym materiałem nadal znajduje się miękkie wypełnienie. Grozi to jego nieszczelnością i koniecznością ponownego leczenia. Dlatego warto stosować profesjonalne produkty, takie jak te oferowane przez sklep.marrodent.pl. Jest to sprawdzony i godny zaufania partner wielu gabinetów i klinik stomatologicznych.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *