Dom i ogród

Rośnij roślinko, rośnij

Niekiedy na skutek złych warunków pogodowych roślina nie otrzymuje wystarczającej ilości słońca. Jej wzrost jest wówczas poważnie zagrożony i grozi im obumarcie. Jedynym lekarstwem jest wówczas sztuczne naświetlanie, które umożliwi błyskawiczny wzrost od momentu kiełkowania, aż po okres ich kwitnienia. Na rynku istnieje wiele oświetleń, których producenci prześcigają w wychwalaniu swoich towarów.

Najpopularniejsze z nich to oświetlenie ledowe Led Grow, lampy HPS. Oświetlenie Led Grow umożliwia dobranie odpowiedniego spektrum długości fal światła. Jest to niezwykle istotne, gdyż roślina na każdym etapie rozwoju potrzebuje innej ilości światła. Omawiane oświetlenie roślin charakteryzuje się pełną kompaktowością lamp i żarówek LED. Zastosowanie oświetlenia Led Grow pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów hodowlanych przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych. Co ciekawe nawet przy mocnym oświetleniu nie zużywamy dużej ilości energii. Pozwala to uniknąć niebotycznych kosztów. Lampy sodowe HPS niegdyś używane były jedynie do oświetlania ulic. Obecnie z powodzeniem znajdują zastosowanie w uprawie roślin. Dostarczają one energię, która jest niezbędna do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Widzialne światło tych lamp łudząco przypomina promienie słoneczne.

Oświetlenie HPS charakteryzuje też duża ilość ciepła. Do jego użytkowania potrzebny jest jedynie zasilacz i odbłyśnik. Sklep typu growshop oferuje szereg produktów umożliwiających domową uprawę roślin: namioty uprawowe, nawozy, systemy hydroponiczne. Reasumując natura to nasze życie. Powinniśmy dbać o różnorodność roślinną, gdyż to ona ubogaca nasze istnienie.

Carlos

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *