Hobby

Studio Marvel

Efekty specjalne w Marvel

Trudno sobie wyobrazić obecną kinematografię bez efektów specjalnych, niektóre z produkowanych filmów w Hollywood składają się z 80-90% komputerowych grafik, pozostałe elementy są wykonywane na modelach a następnie przekształcane w komputerze przy użyciu programów do grafiki 3D. Studio Marvel słynnie z epickich i efektownych filmów, należą do nich między innymi Thor czy Iron Man.

Avengers i Spiderman

Ostatnio w kinach mogliśmy obejrzeć dwie nowe produkcje od naszego komiksowego giganta, pierwsza z nich to Avengers – drużyna super bohaterów w której znaleźli się nie przypadkiem znani z poprzednich filmów wojownicy, są to Hulk, Iron Man, Hawkeye oraz Thor gromowładny. Sam film zafascynował nas podniebnymi bitwami a w kolejnych minutach epicką bitwą z kosmicznym najeźdźcą, na szczęście Manhattan został po raz kolejny uratowany. Dalsze emocje czekają na nas w części drugiej przygód Avengers.
Początek roku należał do Mścicieli, w połowie roku do kin trafił kolejny film studia Marvel. Niesamowity Spiderman podbił serca nastolatek i tym samym przyniósł długo oczekiwany rekord najlepiej zarabiającego filmu w 2012 roku.

Przyszłość w filmach Marvel

Jak widać na przełomie kilkudziesięciu lat kinematografia ulega znaczącym zmianom, które na pewno podobają się odbiorcy. Zyski jakie przyniósł między innymi Spiderman zaowocują powstaniem kolejnych, interesujących i przepełnionych efektami filmów. Przypuszczać można że drużyna X-Men otrzyma ponową ekranizację a w Logana znów wcieli się Hugh Jackman.