Różne

Wizyta w SPA – pakujemy walizki


Doskonały urlop? Oczywiście w SPA! Wszak każdy marzy o tym, żeby przez kilka dni poddawać się kuracjom, które sprawiają, iż czujemy się piękniejsi, zdrowsi a ponadto odprężeni. Ale, żeby taka wizyta w SPA udała się, trzeba odpowiednio się przygotować.

Wycieczka do resortu SPA wiąże się z dużymi oczekiwaniami a także emocjami, szczególnie kiedy to nasza pierwsza wycieczka. P pierwsze, to co należy zrobić przed wyjazdem do SPA, to detalicznie zaznajomić się z zakupioną ofertą, jej warunkami, jak również zaczerpnąć podstawowych informacjo o ośrodku, do jakiego planujemy się wybrać. Istotne będzie w szczególności, żeby zorientować się jakie jest pełne wyposażenie spa, dzięki temu będziemy mogli czerpać ze wszystkich urządzeń jak i przygotować się porządnie do zabiegów. W niemal wszystkich ośrodkach w ofercie znajdują się lecznicze ale i odprężające kąpiele, czyli nie potrafilibyśmy zapomnieć o stroju kąpielowym, klapkach na basen oraz innych praktycznych rzeczach, jakie przydadzą nam się przy okazji korzystania z: basenów, jacuzzi, łaźni itp. Nie warto jednak pakować walizki ręczników bądź pozostałych przyborów, bowiem prestiżowe SPA oferują szlafrok oraz ręczniki w standardzie lub umożliwiają ich wypożyczenia. Także wszelkie dodatki niezbędne podczas zabiegów czyli kapcie jednorazowego użytku, bielizna jednorazowego użytku, kostiumy także jednorazowe, ręczniki zazwyczaj stanowią typowe wyposażenie spa więc proponowane są bez dodatkowych opłat bezpośrednio przed zabiegiem bądź w trakcie. Jednak duża ilość przybyłych woli korzystać ze swoich akcesoria.

Równie istotne co odpowiednie przygotowanie rzeczy, jest przygotowanie do wizyty w SPA samego siebie. Dlatego powinniśmy napomknąć, że przed pójściem na zabieg mądrzej będzie zmyć z siebie wszelkie kremy, kosmetyki a także pozostałe środki. Dobrze jest też, aby przed zabiegiem na twarz samodzielnie zmyć make-up, wówczas terapeuta efektywniej wykorzysta planowany czas zabiegu. Przed każdym zabiegiem lepiej poinformować personel SPA o przeciwwskazaniach do kuracji, poważniejszych problemach ze zdrowiem jak również wszystkich pozostałych problemach, które są w stanie mieć wpływ na efekt zabiegu. W przypadku przeciwwskazań albo niepokojących objawów pracownik ośrodka odradzi dany zabieg a ponadto przeprowadzi jakiś inny bezpieczny.