Różne

Oczyszczanie frezów

W niemal każdym gabinecie kosmetycznym robi się zabieg mikrodermabrazji. Opiera się on na dozorowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie przy pomocy diamentowych frezów. Frezy te posiadają różną gradację oraz są dość mocno porowate, tak samo jak pilniki papierowe. Ścierany naskórek wciska się w pory frezu wypełniając go.

Wykorzystanie danego frezu w kolejnym zabiegu jest dopuszczalne tylko wtenczas, jeżeli pozostał on odpowiednio zdezynfekowany i umyty. Sama dezynfekcja jednakże nie wystarczy. Unieszkodliwi ona co prawda ewentualne drobnoustroje, lecz nie oczyści frezów z komórek naskórka. Każde 5 warstw naskórka osiągają łączną grubość setnych części milimetra. Naskórek przeto jest cienki, iż nie sposób zobaczyć go gołym okiem. Nie jesteśmy przeto w stanie ocenić lub frezy do dezynfekcji i przepłukaniu pod wodą są czyste. By pieczołowicie oczyścić owe materiały oraz zarazem nie pozwolić do usterki w trakcie mycia, musimy zastosować myjki ultradźwiękowej.

Myjki ultradźwiękowe to najkorzystniejsze sprzęty do eliminacji brudu z niedostępnych zakamarków różnego gatunku produkty jak również urządzeń kosmetycznych. Czyszczenie za pomocą myjki ultradźwiękowej jest łagodne, funkcjonalne i prędkie. W toku takiego oczyszczania, tak samo jak przy typowym czyszczeniu danej powierzchni, przedstawia się etap usuwania zanieczyszczeń z najdrobniejszych nawet porów jak również wgłębień.

Technika w jakiej pracuje myjka ultradźwiękowa bazuje na fizycznym efekcie kawitacji. Proces ten zapoczątkowuje utworzenie wysokiej częstotliwości fal ciśnieniowych , w konsekwencji których wyłaniają się setki tysięcy małych pęcherzyków implodujących na danej powierzchni oczyszczonego przedmiotu. Dzięki nim myjka ultradźwiękowa niweluje cząstki zanieczyszczeń. Takiego typu forma czyszczenia, bardzo dobrze zapobiega pojawianiu się uszkodzeń mechanicznych. Myjka ultradźwiękowa jest poprzez co urządzeniem gwarantującym najwyższą rangę i precyzję mycia.

Należy mieć na uwadze, iż myjka nie dezynfekuje zaś tylko i wyłącznie usuwa brud. Moglibyśmy natomiast do sprzętu wlać mieszaninę do tworzenia roztworów i przy jednoczesnym myciu oczyścimy dodatkowo włożone do myjki produkty. Myjki ultradźwiękowe jesteśmy w stanie używać też do mycia biżuterii, jaka po tego rodzaju zabiegu przedstawia się jak nowa. Co ważne, czyszczenie myjką nie spowoduje zarysować produktów czyszczonych. Myjki nie można zastąpić odrębnym urządzeniem gdy chodzi o niwelowanie zanieczyszczeń z porowatych powierzchni, a wykorzystywanie szczoteczki dla przykładu do zębów nie przyniesie oczekiwanego efektu i dodatkowo może przysporzyć się do zniszczenia plus stępienia frezów.