Finanse i Biznes

Charakterystyka lokat jednodniowych

Sporo osób narzeka aktualnie na brak czasu. Rzadko kiedy ktoś, kto ma rodzinę oraz pracę ma szansę znaleźć choć odrobinę czasu dla siebie, na własne przyjemności. Co sprawia, że mamy dziś tak mało czasu na wszystko? Czy są to obowiązki, których jest tak wiele, że ciężko zdążyć ze wszystkim na czas? A może to praca stanowi sedno naszych zmartwień i gdyby nie ona, to moglibyśmy sobie pozwolić na czas relaksu dla samych siebie?

Można spojrzeć na ten problem z jeszcze innej perspektywy – może to czasu jest zbyt mało? Może dzień jest zbyt krótki, by móc wypełnić wszystkie obowiązki domowe oraz zawodowe i jeszcze wyjść do kina lub na spotkanie z przyjaciółmi? Być może coś w tym jest. Warto więc uświadomić sobie czym tak naprawdę jest jeden dzień i co można w ciągu niego zrobić.

Tak naprawdę, jeden dzień to tylko 12 godzin, gdyż drugie 12 godzin doby to noc, podczas której zazwyczaj się śpi, chyba, że ktoś nie ma czasu na spanie i właśnie w nocy nadrabia zaległości zawodowe. Można jednak założyć, że noc trwa troszkę krócej, gdyż przecież rzadko kiedy można pozwolić sobie na to, by spać przez 12 godzin. Naukowcy sugerują, iż przeciętnemu człowiekowi wystarczy 8 godzin, choć nie wszyscy po takim czasie czują się naprawdę wypoczęci. Na różnego rodzaju czynności przy 8 godzinach spania pozostaje więc 16 godzin. Zazwyczaj 8 godzin spędza się w pracy, gdyż jest to uniwersalna liczba godzin. Oczywiście nie jest to regułą, choć często zdarza się, że pracuje się właśnie od 7 do 15 czy od 8 do 16. Na obowiązki domowe, jakimi są: sprzątanie, gotowanie, pranie, opieka nad dziećmi itp. pozostaje więc już tylko 8 godzin, a jak na tyle zajęć to wcale nie jest to dużo.

Jeden dzień, to jednak dużo jeśli chodzi o lokaty jednodniowe, gdyż w ciągu tych kilkunastu godzin można naprawdę sporo zarobić. Oprocentowanie lokat jednodniowych jest dosyć wysokie, a już na pewno nie jest o wiele niższe od tego, które posiada zwykła, długoterminowa lokata. Należy tu oczywiście przyznać, iż oczywiście najlepsze lokaty to takie, na których najwięcej się zarabia i które przynoszą najwięcej zysku. Jeśli jednak wzięlibyśmy pod uwagę porównanie lokat czy też ranking lokat, to te jednodniowe wcale nie wypadają tak źle na tle innych, choć z całą pewnością należy stwierdzić, iż są one mniej popularne.

Lokaty jednodniowe posiadają bowiem swoją jedną, najistotniejszą zaletę, która to skłania mnóstwo ludzi, by skorzystać właśnie z niej – dzięki takiemu zdeponowaniu własnych oszczędności istnieje możliwość ominięcia tak zwanego podatku Belki, który teoretycznie wynosi aż 19 procent. Warto jeszcze nadmienić, iż lokata jednodniowa jest zazwyczaj odnawialna, a dla przeciętnego obywatela oznacza to tyle, że każdego dnia taki depozyt sam się odnawia i zaczyna dla nas zarabiać. Sprawia to, że nie musimy każdego dnia składać wizyty w banku, by ponownie podpisać stos umów i deklaracji. Pojawić osobiście trzeba się tylko wtedy, kiedy chce się z lokaty zrezygnować, ale to jest dla wszystkich chyba oczywiste.