Różne

Do czego jest nam potrzebne orzeczenie lekarskie?

Gdy jesteśmy poszkodowanymi w wypadku samochodowym, w wyniku, którego doznajemy urazów, przede wszystkim dokładamy wszelkich starań by jak najprędzej powrócić do zdrowia i pełni sił. Jeśli mamy wykupione odpowiednie ubezpieczenie możemy ubiegać się o wypłacenie odszkodowania jednakowoż, by tego dokonać potrzebne nam jest właściwe orzeczenie lekarskie. W innym wypadku wypłacenie rekompensaty jest nierealne.

By jak najprędzej otrzymać przysługujące nam świadczenia z powodu uszczerbku na zdrowiu, powinniśmy zgłosić się do właściwej placówki specjalistycznej, współpracującej z naszym zakładem ubezpieczeniowym. Na rynku istnieje wiele firm oferujących orzecznictwo medyczne. Zatrudnieni w nich doktorzy i specjaliści z obszaru medycyny posiadają doświadczenie w sektorze ubezpieczeń i gwarantują profesjonalne wykonywanie usług. Bycie ich klientem znacznie skróci czas oczekiwania na wypłacenie należności.

W zależności od urazów doznanych w czasie kolizji, wydaniem potrzebnego zaświadczenia zajmie się inny lekarz specjalista. Orzeczenia lekarskie może wypisywać lekarz chirurgii ogólnej, ortopedii, neurologii, stomatologii i wielu innych. Przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych zaświadczenie tworzone jest w formie e-dokumentu i od razu przesyłane do naszego towarzystwa ubezpieczeniowego. Klient jest pod opieką lekarzy specjalistów i może oczekiwać na szybkie otrzymanie należnej mu kwoty.