Dom i ogród

Dokuczliwe słońce, a rolety

Lato, słońce, opalenizna kojarzą nam się z urlopem i miło spędzonym czasem. Ale co wtedy gdy urlop się skończy i pora wrócić do rzeczywistości? Biuro, pomieszczenia bez klimatyzacji, małe pokoje, to nie kojarzy nam się już miłym okresem wakacyjnym.

Podczas upałów wykorzystujemy wszystkie możliwe sposoby by nieco się ochłodzić. Wszystkie próby wachlowania, picia zimnych napojów, jedzenie lodów dają ulgę jedynie na chwile. Wpadające słońce do pomieszczenia nagrzewa je, sprawiając, że bardzo ciężko wytrzymać dłuższą chwilę w danym, dusznym pokoju. Najlepszym, a zarazem najprostszym sposobem na zatrzymanie promieni słonecznych wpadających do pomieszczeni to zamieszenie w oknach rolety.

Są nie tylko strzałem w dziesiątkę w ochronie mieszkania przed słońcem, ale również odgrywają bardzo ważną rolę dekoratorską. Dzięki nim mieszkanie jest urządzone z pomysłem i nadaje mu nowego koloru, a nawet wzoru. Rolety pozwalają również na dozowanie światła, które wpada do danego pomieszczenia. Żadne firanki ani zasłony nie dają takiego komfortu i ochrony przed słońcem jak rolety. Rolety sprawdzają się nie tylko w domach, mieszkaniach, ale również w każdych innych pomieszczeniach takich jak np. biuro.