IT i Internet

Ewnidencja czasu pracy i kontrola dostępu

Nieustanne skracanie czasu pracy (wychodzenie wcześniej, wydłużanie przerw) przez pracowników powoduje, że firma czerpie mniejsze korzyści. Biometryczna kontrola czasu pracy pozwala na przekonanie się, ile czasu rzeczywiście pracują jego pracownicy. Systemy RCP (Rejestracji Czasu Pracy) umożliwiają precyzyjne rozliczanie czasu pracy, sprawiają, że pracownicy stają się bardziej zdyscyplinowani. Można je zintegrować z każdym systemem informatycznym w przedsiębiorstwie.

Biometria jest to najbezpieczniejszy i jednocześnie najbardziej wygodny sposób identyfikacji, a jej podrobienie jest praktycznie niemożliwe. Jej celem jest kontrola dostępu do laptopów, bankomatów, telefonów komórkowych, zamków drzwiowych. To idealne rozwiązanie dla firm, które pracują nad wprowadzaniem na rynek nowych produktów i zależy im na tym, aby informacje o tym nie dostały się w niepożądane ręce. Biometryka znajdzie zastosowanie w budowlanej, farmaceutycznej, IT, spożywczej, telekomunikacyjnej. Biometria wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa firmy.

Kiedyś nie było możliwe dokładne określanie czasu pracy. Pracowników pilnował nadzorca albo dyrektor, potem wprowadzono urządzenia automatyzujące pomiar. Jednak w kilku ostatnich dekadach pojawiły się systemy biometryczne, które są związane z rozwojem technologii komputerowych. Techniki biometryczne w tej chwili szybko się rozwijają, nie są już drogie i warto w nie zainwestować. Ewidencja czasu pracy to duża korzyść dla pracodawców.