Praca

Jak promować swoją stronę internetową?

Jak rozreklamować swoją stronę internetową w sieci? Jedną z lepszych metod jest pozycjonowanie stron (ang. web positioning). Jest to proces, jakiego zamiarem jest osiągnięcie możliwie jak najlepszej pozycji serwisu www w wyszukiwarkach internetowych. W Polsce użytkownicy Internetu przeważnie korzystają z wyszukiwarki Google, dlatego kampanie SEO kierowane są dla tej wyszukiwarki. Daną stronę pozycjonuje się dla wybranych (zamówionych przez firmę) fraz kluczowych.

Gdy użytkownik Internetu wprowadzi w okno wyszukiwarki określone słowa, wyświetlają się często setki stron z wynikami wyszukiwania. Nie jest możliwe, by osoba korzystająca z wyszukiwarki poznała się z wynikami wyświetlanymi na wszystkich stronach. Niewiele osób wchodzi choćby na drugą lub 3 stronę wyników wyszukiwania. Wysoka pozycja serwisu zwiększa ruch na stronie, dzięki czemu rośnie ilość zapytań oraz zamówień. Pozycjonowanie stron pozwala osiągnąć sukces na rynku krajowym i lokalnym.

Dlaczego warto uzyskać w pierwszej 10 wyników wyszukiwania Google? Firma posiadająca wysoką pozycję w Google wyróżnia się na tle innych firm oferujących te same usługi. Warto zaznaczyć, że jest to bezinwazyjna metoda dotarcia do klientów: dzięki pozycjonowanie Wrocław klient sam znajduje firmę świadczącą interesujące go usługi.