Nauka

Jak wybrać dobrą szkołę językową

Znajomość języka angielskiego jest bez cienia wątpliwości taką umiejętnością, która bez cienia wątpliwości wpływa na podniesienia jakości życia na różnych poziomach. Mowa nie tylko o możliwości znalezienia lepszego zatrudnienia, ale także o lepszych szansach edukacyjnych i szybszej adaptacji za granicą. W tym artykule postaramy się przyjrzeć kryteriom, które pozwalają wybrać dobrą szkołę językową.

Szkoła językowe – obiektywne kryteria wyboru dobrej placówki

Dobra szkoła języków obcych to przede wszystkim organizm, który został powołany do życia przez lektorów i metodyków, którzy uczciwie i z pełnym profesjonalizmem podchodzą do prowadzonej działalności. Takie rzeczowe podejście przejawia się między innymi w transparentnej i szczegółowej ofercie oraz w nieposzlakowanej opinii byłych i obecnych kursantów. Oczywiście nie bez znaczenia jest również odpowiednio długa obecność na rynku, ponieważ dowodzi ona tego, jak dana szkoła językowa radzi sobie z wyzwaniami nieustannie zmieniającego się sektora usług lingwistycznych.

Wieloaspektowa elastyczność zajęć językowych

Godna zaufania szkoła językowa w Łodzi dba jednak nie tylko o czytelność oferty edukacyjnej i stałe dokształcanie kadry, ale także o szeroko pojętą elastyczność. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie zarządzanie czasem jest jedną z podstaw sukcesu w nauce języka obcego. Wybierając szkołę językową, warto zatem docenić duże zróżnicowane terminów zajęć na poszczególnych poziomach zaawansowania. Abstrahując od tego, ważne jest, by konkretna placówka oferowała swoim uczniom zajęcia na wszystkich, także tych najwyższych (C1-C2), stopniach zaawansowania. Oczywiście dostępność zajęć, które odpowiadają odrębnym potrzebom konkretnych grup, na przykład kursy z zakresu Business English tudzież English for Special Purposes, również należy zinterpretować pozytywnie. Z uwagi na znaczenie języka angielskiego na rynku pracy i podczas rekrutacji na polskie i zagraniczne uczelnie warto sprawdzić także możliwość przystąpienia do międzynarodowych egzaminów (FCE, CAE, CPE, IELTS, BEC) po stosownym kursie.

Kursy online – wysoka jakość kształcenia językowego niezależnie od miejsca

Innowacyjna szkoła językowa, taka jak na przykład Akcent w Łodzi dba o maksymalny komfort swoich kursantów, zapewniając im szeroką gamę kursów online. Poszczególne programy zajęć online są skierowane dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych i obejmują zarówno zagadnienia z języka ogólnego (General English), jak i zawodowego (Business English). Wysoką jakość prowadzonych zajęć, które uwzględniają wszystkie cztery kompetencje językowe (czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie), potwierdza prestiżowy certyfikat SUS 2.0. Dla kursantów oznacza to nie tylko oszczędność czasu, ale również gwarancję językowego progresu.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *