Nauka

Aby lekarz mógł być lekarzem…

Lekarz zwykle kojarzy nam się z konieczną wizytą u niego kiedy jesteśmy chorzy. Ale czy praca lekarza i jego wizyty u niego zawsze muszą kojarzyć nam się z chorobą? Według mnie nie, gdyż wizyty u lekarza nie muszą być oznakami choroby. Bardzo często do lekarzy udajemy się na wizyty kontrolne, które bardzo często potwierdza wyleczenie choroby.
Jednakże jedno pytanie nie daje mi spokoju – co sprawia iż lekarz staje się lekarzem? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, dlatego postarajmy się przeanalizować je wszystkie.
Aby móc powiedzieć że ktoś jest lekarzem musi skończyć studia medyczne. Czy jest trudno i jaki jest materiał nie wiem – w tym przypadku powinna wypowiedzieć się osoba, która była bądź ciągle jest na studiach medycznych. Następnie należy wybrać specjalizację – konkretną dziedzinę medycyny, którą będziemy chcieli się zajmować. Gdy już skończymy specjalizację możemy powiedzieć że jesteśmy lekarzami i możemy pomagać chorym, a także ratować ludzkie zdrowie i życie.
Jednakże według mnie jest jeszcze coś co powoduje że lekarz jest lekarzem. Tą rzeczą jest odzież lekarska dla zwykłego lekarza i bluzy medyczne bądź kurtki dla lekarza i załogi karetki, która wyjeżdża aby pomóc ludziom. Ten prosty znak pozwala nam odróżnić lekarza od zwykłego człowieka, jakim może być ten lekarz po pracy.
Czy praca lekarza jest ciężka? Tego nie wiem. Wiem jedynie że praca każdego lekarza wiąże się ze stresem, ryzykiem i odpowiedzialnością za zdrowie i życie pacjentów, którym stara się pomóc.
Czasami zdarza się błąd i pacjentowi nie udaje się pomóc – to jest zawsze ogromny cios dla lekarza.
Zobacz też: Fartuchy medyczne | MedicStar

Carlos

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *