Dom i ogród

Lustro w łazience z odpowiednim oświetleniem

Lustro w łazience to bardzo ważny element. Duża liczba osób oprócz jednego, dużego lustra, często decyduje się na zamontowanie dodatkowo małego lusterka z boku, które pomoże nam czasem dostrzec więcej szczegółów. Dobór lustra w dużej mierze wpływa na aranżację łazienki oraz na jej styl. Co jeszcze należy wiedzieć o lustrze, aby być pewnym, że podejmuje się dobrą decyzję odnośnie jego zakupu, jak również dopasowanego do lustra oświetlenia?

Wszystko jak na dłoni

  Ważny jest kształt, wielkość, jak również wysokość na której będzie umieszczone lustro. Wszystko należy przeanalizować, aby móc zapewnić sobie jego maksymalną funkcjonalność. Jeżeli chodzi o miejsce, jak również wysokość, to należy wziąć pod uwagę umywalkę. W zdecydowanej większości domów, to właśnie tam znajduje się lustro i jest to bardzo dobry i trafiony wybór. Warto postarać się o umiejscowienie z boku szafki, gdzie w razie potrzeby panie będą mogły odłożyć swoje kosmetyki, m.in. do malowania, a panowie golarki. Tak, ponieważ do tego w zdecydowanej większości wykorzystywane jest lustro.

  Aby móc wszystko wyraźnie dostrzec, potrzebne jest oświetlenie. Do wyboru mamy:

  • kinkiet nad lustro, którego przykładowe wersje można obejrzeć na https://boxlab.pl/kinkiet-nad-lustro ,
  • profil aluminiowy z taśmą LED,
  • oświetlenie punktowe,
  • lustra z wbudowanym oświetleniem.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kinkiety, które dają ogrom światła i pozwalają na to, aby wszystko móc dostrzec bez żadnego problemu. Należy pamiętać o tym, aby kinkiety umieścić na odpowiedniej wysokości, aby światło dawało odpowiednią jasność, jednocześnie zbyt mocno nie oświetlając całej powierzchni. Do tego sam kinkiet nie może wchodzić na powierzchnię szklaną. Musi on być delikatnie uniesiony nad samym lustrem lub też znajdować się po boku. Pamiętajmy również o tym, żeby w zasięgu ręku umieścić włącznik od kinkietów, aby móc w każdej chwili takie lampy włączyć, jak również je wyłączyć. Kinkiety nad lustrem muszą być odporne na wilgoć znajdującą się w tym pomieszczeniu.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *