Usługi

Hala namiotowa na event – poradnik organizatora

Organizując wydarzenia masowe na otwartej przestrzeni w plenerze warto odpowiednio zabezpieczyć miejsce swojego spotkania. Kapryśna pogoda, która przy zmieniających się warunkach klimatycznych może znacznie utrudnić nasze spotkanie, a przecież zaplanowany piknik czy uroczystość weselną nie jest tak łatwo odwołać. Można zniwelować takie nieprzewidywalne skutki wynajmując hale eventowe na wydarzenie. Przy tym procesie warto kierować się kilkoma cennymi wskazówkami…

Solidna firma to podstawa

Przed doborem odpowiedniej konstrukcji hali warto zweryfikować jej dostawcę. Sprawdzić portfolio, realizowane już inwestycje czy poczytać opinię dotyczącej firmy oraz jakie ma ona możliwości jeśli chodzi o wynajem hali. Istotną kwestią jest również fakt, czy firma jest producentem czy jedynie wynajmuje hale eventowe na wydarzenia. Sprawdzić również należy zabezpieczenie hali, czyli niezbędne ubezpieczenia gwarantujące bezpieczne korzystanie z namiotów.

Wskazówki podczas doboru hali

W zależności do czego stosowana będzie dana konstrukcja warto dobrać odpowiednio podstawowe jej parametry. Hale namiotowe przeznaczone do pikników plenerowych, konferencji czy zabaw okolicznościowych mogą różnić się elementami konstrukcyjnymi, warto więc zadać sobie pytanie: jakie powinny być podstawowe parametry takiej budowli i zwróć szczególną uwagę na:

  1. Wymiary hali namiotowej na sprzedaż. Nie trzeba mówić, że jest to niezwykle ważny parametr. Podstawowe wymiary hali to jej długość i szerokość, ważną kwestią jest również wysokość budynku, która w przypadku przykładowo planowanych wystaw dzieł sztuki czy pięknych masywnych dekoracji może okazać się kluczowa.
  2. Rodzaj podłogi w którą wyposażona jest hala eventowa. Dobiera się ją zwykle dostosowując do charakteru podłoża. Jest kilka rodzajów posadzek, najczęściej przygotowuje się podłogę z desek, można również zrealizować podłogę z płyty na stalowej konstrukcji. Warto jednak pamiętać by dobrać taki typ podłogi, który można będzie pokryć wykładziną. Zapewni to odpowiednią estetykę podczas wydarzeń.
  3. Poszycie. Hale eventowe w zależności od przeznaczenia wymagać będą zróżnicowanych dekoracji. W przypadku konstrukcji konferencyjnych opłacalne jest kupno hali eventowej z poszyciem wyciemniającym, które znacznie ułatwiają prezentację czy organizację filmowego spotkania. Coraz większą popularnością cieszą się też ostatnio przeźroczyste hale namiotowe, tradycjonaliści mogą nadal wykorzystać białe poszycie do swoich potrzeb.

Sprawdź ofertę firmy Ekodynamic i postaw na sprawdzonego producenta hal eventowych.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *