Rodzina i Kobieta

Kryzys w małżeństwie

Życie w związku nie jest proste. Wymaga zaangażowania, poświęcenia, pewnie i kompromisów. Każdego z nas dopada kryzys w związku spowodowany różnymi problemami. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy? Czy zwykła rozmowa rozwiąże problem do końca? Na te pytanie może odpowiedzieć terapia małżeńska, która zakłada że zrozumienie myśli, uczuć i potrzeb drugiej osoby to podstawa w budowaniu stałego, szczęśliwego i świadomego małżeństwa.

A przecież w życiu nie chodzi o to, by być sobie kulą u nogi tylko wsparciem. By kochać szczerze i na zawsze, terapia małżeńska odkrywa na nowo piękno drugiej osoby. Życie nie jest prostą drogą, ale umiejętne jego przeżywanie pozwoli na to, by wspólne dążenie do realizacji swoich planów, dało pożądany efekt. Terapia małżeńska jest dla ludzi świadomych problemu, i chcących go rozwiązać. Nie należy się wstydzić tego, że kiedykolwiek skorzystało się z pomocy terapeuty.

Pewnie każdy z nas ma czasami ochotę rzucić wszystkim, strzelić drzwiami i wyjść na kilka dni z domu. Codzienność i związane z nią problemy, może męczyć, frustrować czy przygnębiać. Ale dojrzała osoba, której zależy na spokojnym, szczęśliwym i stabilnym życiu, skorzysta z porad, jakie terapia małżeńska udziela każdej parze, która przeżywa chwile słabości. Obiektywne i świeże spojrzenie specjalisty pozwoli zrozumieć to, dlaczego jesteśmy sfrustrowani czy przygnębieni. Terapia małżeńska doskonale przydaje się ludziom dojrzałym. Zwłaszcza, kiedy dorosłe dzieci odchodzą z domów (syndrom pustego gniazda) i rodzice znów pozostają sami dla siebie.