Różne

Spejclane soczewki drive wear dedykowane dla zawodowych kierowców.

Przystosowane okulary dla kierowcy dostępne są w rozmaitych barwach, często bywa to żółty, chociaż odnajdziemy także i takie, których odcień sam dopasowuje się do czynników dominujących w danej chwili na zewnątrz. Dlatego też przy każdej pogodzie, dzień i noc, kierowca noszący takie okulary zawsze jest przygotowany do warunków panujących na drodze i nic nie może go zaskoczyć.

Dziś coraz więcej ludzi dba o swe oczy, co przejawia się min.  tym,  iż stawiają oni na ich dobrą ochronę przed promieniowaniem słonecznym i niebezpiecznym ultrafioletem. Szczególnie przydatne staje się to dla kierowców, dla których odpowiednie okulary przeciwsłoneczne są bardzo istotne, ponieważ chronią ich przed błyskami słońca, ograniczającymi widoczność, co bywa równie groźne jak jazda nocą.

Okulary dla kierowców to specjalny produkt, który nie całkiem przypomina tradycyjne okulary. Znane jako drive wear skonstruowane są odrobinę inaczej, przede wszystkim różnica tkwi w budowie soczewki okularów, musi ona być skonstruowana w ten sposób, aby odbijać blaski które padają z zewnątrz i wspomagać lepszą orientację w tym, co dzieje się na drodze. Efekt jest nieporównywalny z typowymi okularami, dlatego opłaca się za nie zapłacić.