IT i Internet

Tablet przemysłowy i-Mobile IO-10 oraz stacja dokująca

Tablet przemysłowy i-Mobile IO-10  to bezkonkurencyjny na rynku, ultranowoczesny, pancerny tablet spełniający bardzo surowe standardy przemysłowe. Niesłychanie  bogate wyposażenie, w połączeniu z przystępną ceną sprawiają, że stanowi doskonałe rozwiązanie tam, gdzie wymagamy dużej wydajności, wszechstronności oraz wytrzymałości sprzętu. Procesor Intel Atom Z670 1.5Ghz ze zintegrowanym chipset-em  umożliwia bardzo dobre osiągi w tak niewielkim tablecie, jakim jest i-Mobile IO-10. Szybki procesor pozwoli na obróbkę plików graficznych, zgrywanie i obróbkę materiału video z kamer i aparatów.

Tablet wyposażony został w chipset Intel oraz 2GB pamięci RAM typu SODIMM DDR2, dysk twardy SATA 2,5”. Opcjonalnie zamiast standardowych dysków mechanicznych istnieje możliwość instalacji dysków SSD.

Za wyświetlanie obrazu odpowiada w pełni dotykowy 10.1 calowy ekran rezystywno-pojemnościowy (1024 x 600) (wszystkie funkcje i programy można obsługiwać poprzez dotykanie wyświetlacza palcem lub rysikiem) podświetlany diodami LED z technologią Sunlight readable.

Dzięki funkcji Hot-Swap znanej z telefonów komórkowych istnieje możliwość szybkiego podłączenia dodatkowej baterii bez wyłączania systemu operacyjnego. Dodatkowa opcjonalna bateria wydłuża czas pracy o połowę standardowej baterii.

Komputer przemysłowy i-Mobile IO-10 to tablet wyposażony (opcjonalnie) w 3.5G oraz 20-kanałowy GPS w wykonaniu pancernym. Ten niewielki tablet wykonany jest z bardzo wytrzymałych materiałów. Jest doskonale zabezpieczony przed upadkami, wstrząsami czy wibracjami. Niegroźna jest mu także woda (IP65) czy zmienne temperatury. Wyposażony jest w szybkie pamięci RAM DDRII z możliwością rozbudowy do 2GB oraz dysk SSD.

W standardzie otrzymujemy kartę komunikacji bezprzewodowej Bluetooth 3.0, WiFi 802.11b/g/n, moduł 3.5G (opcja), 20-kanałowy moduł GPS.

Czytnik kodów kreskowych 2D umożliwia odczytanie, zdekodowanie i przesłanie do komputera danych zapisanych w kodzie kreskowym. Szybkie i bezbłędne zidentyfikowanie przedmiotu odciąża magazyniera i nie tworzy wąskiego gardła w procesach logistycznych

Dzięki dynamicznym możliwościom skanowania i dużemu zakresowi odczytu, urządzenie i-Mobile IO-10 szybko i dokładnie pobiera dane, co pomaga zwiększyć tempo i wydajność pracy. Całość można szybko uruchomić, ponieważ dzięki uproszczonej procedurze instalacji i intuicyjnej, wygodnej konstrukcji przygotowanie skanera do pracy jest bardzo łatwe.

Technologia RFID na całym świecie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oczekuje się od niej rozwiązania wielu problemów z szybkim i bezbłędnym identyfikowaniem ludzi i sprzętu. Jej rozwój jest bardziej burzliwy od wprowadzanych stopniowo kodów kreskowych. Technika RFID jest tania, niezawodna i wszechstronna.

RFID (Radio-Frequency Identification), to technologia stosowana do identyfikacji obiektów oraz kontroli przepływu produktów. Odczytywanie informacji ze specjalnych tagów, które przymocowuje się do przedmiotów (ale nie tylko, gdyż RFID znajduje zastosowanie także do znakowania zwierząt, a nawet ludzi) następuje drogą radiową. W zależności od rodzaju tagu zmienia się ilość informacji które może on przechowywać jak i również maksymalna odległość, z której można odczytać dane. Tagi RFID, to alternatywa dla kodów kreskowych – wygodniejsza i bardziej wydajna.

Czytniki kart i-Mobile to produkty spełniające najwyższe kryteria bezpieczeństwa odczytu danych. Architektura w oparciu o którą tworzone są czytniki pozwala skutecznie chronić dane osobowe zakodowane na kartach.

Wysokie standardy bezpieczeństwa pozwalają stosować czytniki praktycznie we wszystkich typach aplikacji.

Bezpieczeństwo odczytu danych potwierdza zgodność ze standardem szyfrowania ISO 7816.

Tablet IO-10 wyposażony został w czytnik kart magnetycznych (MSR) do odczytu i kodowania kart zgodnie z normą ISO 7811. Solidna obudowa z tworzywa sztucznego, prosta integracja z istniejącymi systemami, szybki odczyt i zapis głowic magnetycznych sprawiają że to idealny wybór.

Czytnik kart magnetycznych zapisuje dane na wszystkich 3 ścieżkach magnetycznych, a zatem można go użyć do wszystkich głównych typów kart (np. kredytowych, debetowych, pracowników i karty członkowskie, systemy kart lojalnościowych, itp.

Produkt firmy i-Mobile kierowany jest przede wszystkim do takich grup odbiorców jak: służby ratownicze, przemysł, geodezja. Świetnie sprawdzi się również w energetyce czy wodociągach oraz wszędzie tam, gdzie inżynierowie czy operatorzy muszą odczytywać czy też nadzorować parametry urządzeń, które znajdują się często w wilgotnym środowisku.

 

Stacja dokująca / opcja/ w prosty sposób zapewnia możliwość podłączenia sprzętu mobilnego do urządzeń peryferyjnych. Tablet I-mobile IO-10  może zyskać funkcjonalność komputera stacjonarnego, gdy zostanie podłączony do stacji dokującej, równocześnie nie tracąc swojej mobilności.

Stacja dokująca i-Mobile zapewnia ładowanie tabletu. Natomiast  funkcja hot plug  pozwala na szybkie podłączenie a także odłączenie urządzeń od stacji bez uprzedniego wyłączania tabletu I-mobile IO-10.

Urządzenia firmy i-Mobile standardowo posiadają 1 rok gwarancji, opcjonalnie istnieje możliwość zmiany okresu gwarancyjnego na 2 lata.