Turystyka

Czy Wrocław jest romantycznym miastem

Kłamstwem byłoby mówić, że wszyscy, ale z całą pewnością część z Państwa zadała sobie kiedyś to pytanie. Odpowiedź na nie jest bardzo prosta – Wrocław może być romantyczny, ale wszystko zależy od tego, gdzie się wybierzemy. W taki sposób dotarliśmy do sedna tekstu czyli romantycznych miejsc w stolicy Dolnego Śląska.

Na co dokładnie możemy liczyć?

Zanim jeszcze przejdziemy do konkretów, warto podkreślić, że tekst ma tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Nie sposób powiedzieć o wszystkim i nie sposób zadowolić każdą osobę. Niemniej, nie możemy zacząć inaczej niż od Ostrowa Tumskiego. Ostrów Tumski uznawany jest za najbardziej magiczne miejsce w całym mieście. Co więcej – mowa o miejscu, które jest polecane również przez turystów zagranicznych. Warto też powiedzieć o moście, który prowadzi na Ostrów Tumski (Most Tumski). To najprawdopodobniej najcięższy most jaki jest we Wrocławiu (za to na pewno miejsce, które zakochani upodobali sobie w szczególności). Jego cechą charakterystyczną jest mnóstwo kłódek (kłódki mają symbolizować miłość wyznawaną przez poszczególne pary).

Następnym miejscem, o którym wspomnieć jest Park Południowy. Park ten należy do grona największych parków w mieście. Osoby, które wybiorą sobie to miejsce będą mogły przemierzać całe kilometry (w razie zainteresowania, nawet zimą).

Skoro mówimy o Parku Południowym to trzeba też powiedzieć o Parku Staromiejskim. Park ten jest pięknym miejscem bez względu na to jaką mamy porę roku. Można też powiedzieć, że to taka oaza spokoju, która jest zlokalizowana w samym centrum miasta. Trzeba jednak pamiętać, że mowa o miejscu, w którym długi spacer nie jest niestety możliwy (ma to związek z tym jaka jest wielkość ogrodu). Niemniej, nie ma mowy o jakichkolwiek obawach odnośnie tego czy będzie romantycznie.

Tym razem czas na propozycję skierowaną w stronę randkowiczów charakteryzujących się dobrą kondycją fizyczną. Ta propozycja to Mostek Pokutnic. Tak się składa, że most ten łączy wieże katedry św. Marii Magdaleny i droga do niego to 247 schodków. Z pewnością nie brzmi to zachęcająco, ale kiedy spojrzy się z mostku, wyrzeczenia natychmiast znikną (jeśli nie dotyczy to wszystkich to na pewno większości).

Ostatnim miejscem w tekście będzie fontanna z lwami (fontanna ta zlokalizowana jest na pl. Jana Pawła II). W przypadku tego miejsca za dnia możemy mówić o pięknym punkcie orientacyjnym a nocą o podświetlonym klimatycznie miejscu. Kiedy będziemy przy tej fontannie to warto też postawić na spacer w stronę romantycznej kładki św. Antoniego.

Czas na podsumowanie

Nadeszła pora podsumować wszystko to, co zostało powiedziane. Możemy mieć różne opinie w wielu kwestiach, ale jeżeli chodzi o romantyczne miejsca we Wrocławiu, powinna być pełna zgoda – Wrocław to miasto, w którym zakochani znajdą różne możliwości spędzania czasu. Nie zapominajcie też o tym, że każdy może poszukać sobie innych miejsc. Co prawda może to nie być łatwe, ale w końcu gusta są bardzo różne (czasami nawet zaskakująco różne). Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, co postanowicie. Pogoda Wrocław możliwa do sprawdzenia jest tu.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *