Turystyka

Czy Wrocław jest romantycznym miastem

Kłamstwem byłoby mówić, że wszyscy, ale z całą pewnością część z Państwa zadała sobie kiedyś to pytanie. Odpowiedź na nie jest bardzo prosta – Wrocław może być romantyczny, ale wszystko zależy od tego, gdzie się wybierzemy. W taki sposób dotarliśmy do sedna tekstu czyli romantycznych miejsc w stolicy Dolnego Śląska.

Na co dokładnie możemy liczyć?

Zanim jeszcze przejdziemy do konkretów, warto podkreślić, że tekst ma tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Nie sposób powiedzieć o wszystkim i nie sposób zadowolić każdą osobę. Niemniej, nie możemy zacząć inaczej niż od Ostrowa Tumskiego. Ostrów Tumski uznawany jest za najbardziej magiczne miejsce w całym mieście. Co więcej – mowa o miejscu, które jest polecane również przez turystów zagranicznych. Warto też powiedzieć o moście, który prowadzi na Ostrów Tumski (Most Tumski). To najprawdopodobniej najcięższy most jaki jest we Wrocławiu (za to na pewno miejsce, które zakochani upodobali sobie w szczególności). Jego cechą charakterystyczną jest mnóstwo kłódek (kłódki mają symbolizować miłość wyznawaną przez poszczególne pary).

Następnym miejscem, o którym wspomnieć jest Park Południowy. Park ten należy do grona największych parków w mieście. Osoby, które wybiorą sobie to miejsce będą mogły przemierzać całe kilometry (w razie zainteresowania, nawet zimą).

Skoro mówimy o Parku Południowym to trzeba też powiedzieć o Parku Staromiejskim. Park ten jest pięknym miejscem bez względu na to jaką mamy porę roku. Można też powiedzieć, że to taka oaza spokoju, która jest zlokalizowana w samym centrum miasta. Trzeba jednak pamiętać, że mowa o miejscu, w którym długi spacer nie jest niestety możliwy (ma to związek z tym jaka jest wielkość ogrodu). Niemniej, nie ma mowy o jakichkolwiek obawach odnośnie tego czy będzie romantycznie.

Tym razem czas na propozycję skierowaną w stronę randkowiczów charakteryzujących się dobrą kondycją fizyczną. Ta propozycja to Mostek Pokutnic. Tak się składa, że most ten łączy wieże katedry św. Marii Magdaleny i droga do niego to 247 schodków. Z pewnością nie brzmi to zachęcająco, ale kiedy spojrzy się z mostku, wyrzeczenia natychmiast znikną (jeśli nie dotyczy to wszystkich to na pewno większości).

Ostatnim miejscem w tekście będzie fontanna z lwami (fontanna ta zlokalizowana jest na pl. Jana Pawła II). W przypadku tego miejsca za dnia możemy mówić o pięknym punkcie orientacyjnym a nocą o podświetlonym klimatycznie miejscu. Kiedy będziemy przy tej fontannie to warto też postawić na spacer w stronę romantycznej kładki św. Antoniego.

Czas na podsumowanie

Nadeszła pora podsumować wszystko to, co zostało powiedziane. Możemy mieć różne opinie w wielu kwestiach, ale jeżeli chodzi o romantyczne miejsca we Wrocławiu, powinna być pełna zgoda – Wrocław to miasto, w którym zakochani znajdą różne możliwości spędzania czasu. Nie zapominajcie też o tym, że każdy może poszukać sobie innych miejsc. Co prawda może to nie być łatwe, ale w końcu gusta są bardzo różne (czasami nawet zaskakująco różne). Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, co postanowicie. Pogoda Wrocław możliwa do sprawdzenia jest tu.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *