Dom i ogród

Drzwi zewnętrzne plastikowe, czy drewniane

Wybór drzwi wejściowych nie jest wcale prosty ze względu na wiele pełnionych przez nie funkcji. To nie tylko dekoracja naszego domu, ale również ochrona przed wiatrem, deszczem, śniegiem czy zimnem. Dodatkowo drzwi muszą dobrze tłumić wszelkie hałasy i być odpowiednim zabezpieczeniem przed złodziejami. Czy na rynku istnieją drzwi spełniające te wszystkie wymagania? Na jakie się zdecydować: plastikowe czy drewniane?

Drzwi wejściowe PCV

To rozwiązanie cieszy się sporą popularnością. Wiele osób decyduje się właśnie zakup drzwi PCV ze względu na ich liczne zalety. Po pierwsze występują w bardzo korzystnych przedziałach cenowych, szczególnie w zestawieniu z drzwiami drewnianymi, które oscylują w dużo wyższych kwotach. Dodatkowo cechują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, są odporne na występujące czynniki atmosferyczne. Zapewniają też odpowiednią dźwiękoszczelność, dzięki czemu hałasy z otoczenia są dobrze tłumione. Kolejnym plusem jest brak konieczności konserwacji drzwi wykonanych z tego tworzywa. Poza tym są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Do ich umycia wystarczy woda oraz dowolny środek czyszczący. Różnorodność dostępnych na rynku modeli gwarantuje dopasowanie do każdego stylu architektonicznego, dzięki czemu uzyskamy spójny i estetyczny wygląd całego domu. Zastosowanie drzwi wejściowych PCV niesie ze sobą praktyczne i komfortowe użytkowanie każdego dnia. Natomiast właściwości antywłamaniowe przy tym modelu są nieco obniżone z powodu niskiego poziomu sztywności ościeżnicy, a także skrzydła drzwiowego. Bardzo istotny jest tu prawidłowy montaż, ponieważ działanie wysokich temperatur może prowadzić do wystąpienia odkształceń.

Drzwi drewniane

Drewno jest materiałem solidnym, eleganckim, ale też ponadczasowym. Decydując się na ten wariant mamy do dyspozycji szeroki wachlarz poszczególnych składowych. Możemy samodzielnie wybrać rodzaj drewna oraz jego kolor. Dodatkowo znaczenie ma struktura oraz twardość, które również jesteśmy w stanie dopasować do naszych potrzeb. Niewątpliwą zaletą drzwi drewnianych są odpowiednie właściwości izolacyjne oraz niska rozszerzalność cieplna. Zapewniają też dobrą izolację akustyczną. Trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji drzwi drewnianych. Brak wykonywania odpowiednich zabiegów może doprowadzić do uszkodzenia materiału, co wpłynie niekorzystnie nie tylko na wygląd, ale i funkcjonalność. Przy stosowaniu się do zaleceń z pewnością posłużą przez długi czas.

Które rozwiązanie jest najlepsze

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, które drzwi będą bardziej odpowiednie. Tak naprawdę zależy to od naszych preferencji i tego jakie funkcje są u nas priorytetem. Jeżeli chcemy nowoczesne, lekkie i praktyczne drzwi postawmy na te plastikowe. Bardziej klasycznym i ponadczasowym rozwiązaniem będą drzwi wykonane z drewna, które wniosą do wystroju niepowtarzalny charakter. Wybór zależy tylko od Ciebie.

Szukasz dobrych drzwi? Sprawdź: producent drzwi PCV Pruszcz Gdański!

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *