Praca

Fotel kosmetyczny – charakterystyka


Na wyekwipowanie gabinetu kosmetycznego składa się sporo artykułów. Ale bez wątpienia absolutne must have wszystkich kosmetyczek stanowi fotel kosmetyczny. To na nim wykonuje się większość kuracji i to on stoi w centrum gabinetu stając się zarazem wizytówką przedsiębiorstwa. I to z tego powodu wybór takiego urządzenia jest bardzo ważny.

W trakcie kupna fotela kosmetycznego należy wziąć pod uwagę trzy sprawy. Pierwsza a także najważniejsza sprawa to wygoda. To czy kobiecie będzie dobrze na naszym fotelu dobrze jest przetestować na sobie i po prostu nie bać się i usiąść na konkretnym fotelu. Przyzwoity fotel prócz odpowiedniej twardości jak i szerokości musi posiadać dodatkowo taki kształt, który odciąży kręgosłup, a szczególnie kręgi lędźwiowe. Następna rzecz, którą musimy rozpatrzyć selekcjonując fotele kosmetyczne do salonu to wytrzymałość. Aczkolwiek dla klientek żywotność fotela nie jest zbyt znacząca, to dla właścicielki liczy się to bardzo. Przecież od trwałości mebla zależy to jak często wymagana będzie inwestycja w nowy fotel. Kolejna kwestia, o której pewne osoby nie pamiętają będzie powierzchowność fotela. Gabinet kosmetyczny, a co za tym idzie również i wszelkie narzędzia, meble (w tym i fotele kosmetyczne) muszą do siebie pasować pod względem stylu i wyglądu, jak również muszą cieszyć oko. Do salonu kosmetycznego chodzi się, żeby się zrelaksować, a pomaga w tym niewątpliwie estetyczny wygląd otoczenia.

Aktualnie w ofercie są bardzo różnorodne fotele kosmetyczne. Wyróżniają się one pomiędzy sobą wyglądem, tworzywem, mechanizmem i zastosowaniem. Niektóre z nich są wielozadaniowe i mogą być wykorzystywane do wszystkich typów zabiegów, pozostałe są wytworzone z myślą tylko o jednym zabiegu (np. do masażu, do pedicure itp.) Nowoczesne, lecz także bardziej kosztowne są fotele wyposażone w funkcje dodatkowe przykładowo z siłownikami elektrycznymi albo hydraulicznymi, które używane są do regulacji kąta nachylenia, wysokości, jak również ułożenia podgłówka oraz podnóżka. Jak widzimy dobór nawet takiego podstawowego ekwipunku gabinetu kosmetycznego nie zalicza się do prostych.