Finanse i Biznes

Drzwi w hotelu

Właściwie każdy hotelarz otwierając czy unowocześniając hotel winien przedsięwziąć wiele postanowień związanych z zaopatrzeniem wnętrz. Jedną z kardynalnych jest dobór odpowiednich drzwi i akcesoriów z nimi powiązanych. Stosowne drzwi posiadają wpływ nie tylko na estetykę hotelu, ale również na ochronę jego gości.

Selekcjonując drzwi do hotelu, wskazane jest zwrócić uwagę na parę typowych rzeczy, a wśród nich moc, kolory plus zdobienia. Wszystko po to, żeby gość hotelu wchodząc do apartamentu, czuł komfort i zapomniał o zamkach, systemach przeciwpożarowych i pozostałych zabezpieczeniach.

Drzwi frontowe do apartamentu hotelowego przenoszą naszego gościa z otoczenia publicznego w osobistą. Powinny z zewnątrz korespondować do korytarza, za to od środka do wystroju pokoju. Gość nie będzie zwracał szczególnej baczności na drzwi, jeśli będą się dobrze zamykać, bezszelestnie otwierać a także zapewniać ciszę w jego pokoju. Niezagwarantowanie dowolnej z owych funkcji to główny dyskomfort, z jakim gość spotka się w naszym hotelu. Wygląd drzwi frontowych do pokoju realizuje misję wtórną. W wypadku drzwi zewnętrznych należy zastanowić się nad trwałością przedmiotu z którego zostały gotowe. Zagęszczenie płyt HDF jest większa niżeli z surowego drewna, w związku z czym również płyty owe są od drewna odporniejsze. Ciężej będzie je uszkodzić wózkiem kelnerskim, czy drasnąć ostrym materiałem. Znacząca jest także moc na starzenie, płyty owe nie będą się łuszczyć ani też pękać.

Mając na uwadze bezpieczeństwo, wskazane jest zastanowić się o instalacji drzwi przeciwpożarowych jak również dymoszczelnych. Drzwi przeciwpożarowe mogą być metalowe czy drewniane, a także ze szczególnym ognioodpornym przeszkleniem. Na ich obwodzie montuje się uszczelki pęczniejące pod wpływem wysokiej temperatury, które nie dopuszczają do rozprzestrzeniania się dymu a także płomieni. Ważna jest poza tym ranga odporności ogniowej drzwi. W razie pożaru, dzięki drzwiom przeciwpożarowym ograniczamy możność rozprzestrzeniania się ognia na różne apartamenty. Zapobieganie jest zawsze tańsze od płacenia za wyniki uprzednio pochopnych decyzji.

Zamki mechaniczne w większości wypadków w hotelach zastępowane są poprzez systemy zamków na karty chipowe, zbliżeniowe oraz dodatkowo z paskiem magnetycznym. Systemy zamków elektronicznych wykazują sporo funkcji niedostępnych przy użytku zamków tradycyjnych. Budowa ta wynaleziona została dzięki połączeniu najnowszych technologii zamków drzwiowych z technologią cyfrową, co pozwoliło programowanie funkcji tak samo jak w komputerach.