Budownictwo

Gotowe projekty domów w Radomiu

Rynek budowlany zawiera mnóstwo firm posiadających w swojej ofercie gotowe projekty domów różnego typu. Wybór jest tak duży, że nie rzadko potencjalny Klient zainteresowany tego typu usługami, ma problemy z podjęciem odpowiedniej decyzji. Poniżej znajduje się nieco informacji na temat projektów mając nadzieję, że pomogą w podjęciu właściwego wyboru.

Projekty domów typu dworek nawiązują stylem do architektury dworkowej, której charakterystyczny styl określany mianem stylu narodowego. Inspiracje były czerpane w większości przypadków ze sztuki twórców ludowych. Obecnie także współcześni projektanci często czerpią inspiracje z tego rodzaju architektury. Nie ma co się dziwić – ma wiele do zaoferowania pod względem estetycznym oraz ze względu na rozwiązania w układzie pokoi.

Co najbardziej specyficzne w typowym polskim dworku to kolumnowy portyk oraz stromy łamany dach (czasem manasardowy) oraz alkierz – czyli dodatkowe pomieszczenie, przykryte oddzielnym dachem – pokój w czworobocznym narożniku (mający pełnić  rolę sypialni czy garderoby). W stylu dworkowym oferuje się także projekty domów z  poddaszem, jednak przeznaczone on są dla osób mających świadomość własnego wyboru oraz dokładnie planujących swoje zapotrzebowania na przyszłość.

W dzisiejszych czasach projekty domów typu dworkowego również zawierają tego typu rozwiązania. Projektanci  prześcigają się w stosowaniu coraz lepszych rozwiązań technologicznych przy jednoczesnym zachowaniu sielankowego, dworkowego stylu. Najbardziej popularne rozwiązania które stosowane są w celu zmniejszenia kosztów budowy to:
– projekt domu na podstawie kwadratu (to nie tylko zmniejszenie kosztów budowy, ale także optymalizacja wydatków na ogrzewanie,
– dach łamany pozwala na maksymalne zagospodarowanie poddasza (pokoje o prostych ścianach bez skosów),
– drewniane antresole, które nadają wnętrzom domowego klimatu i jednocześnie umożliwiają maksymalne wykorzystanie powierzchni oraz imponującą grę światła dzięki dość dużej, otwartej przestrzeni.

Zupełnym przeciwieństwem są nowoczesne projekty domów, które odznaczają się prostymi kształtami – tak bardzo pożądanymi w obecnym rynku budowlanym. Wśród tych projektów możemy wybrać projekty domów parterowych, które spełnią wymagania ponad połowy potencjalnych mieszkańców.

Dzisiejszy rynek architektoniczny oferuje tak szeroki wachlarz gotowych projektów domu  – trzeba jedynie odpowiednio zawęzić kryteria poszukiwań, by wybierać w zdefiniowanych stylach  i znaleźć dobre rozwiązanie na miarę nie tylko swojego portfela, ale także swoich marzeń.