Zdrowie i uroda

Zabiegi dentystyczne

Wizyta u dentysty jest jedną z tych rzeczy, których się bardzo boimy i wolelibyśmy odkładać w nieskończoność. Ważne jest jednak, żeby robić regularny przegląd swojego uzębienia, dzięki czemu unikniemy w przyszłości nieprzyjemnych zabiegów, a z takim na pewno kojarzy się leczenie kanałowe.
Częstą przypadłością u wielu ludzi są odsłonięte korzenie zębów. Problem ten objawiać się może nadwrażliwością zębów na gorące oraz bardzo zimne posiłki i napoje. Jeśli podejrzewamy, że może nas dotyczyć problem z odsłoniętymi szyjkami zębów, niezwłocznie skontaktujmy się z dentystą, ponieważ jeżeli szyjki odsłonięte są w dużym stopniu, może skończyć się to zapaleniem dziąsła.
Technika dentystyczna stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie. Jeśli mamy znaczne ubytki w uzębieniu lub nasze zęby i dziąsła są na tyle chore, że nie ma sensu ich leczyć, możemy skorzystać z wszczepienia implantów. Implanty zębów to sztuczne zamienniki wytworzone z tytanu, które są idealną i bardzo trwałą alternatywą dla naturalnych zębów.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *