Moda

Historia marki Casio

„Kreatywność i wkład” mottem marki Casio

Casio to bardzo popularna na całym świecie japońska marka zegarków, których cechą charakterystyczną jest sportowy styl i różnorodność dodatkowych funkcji. Firma Casio powstała w 1946 roku i produkcję rozpoczęła od stworzenia uchwytu do trzymania papierosa w czasie pracy. Pomysł był na tyle opłacalny, że pozwolił zainwestować w tworzenie innowacyjnej elektroniki. Początkowo były to kalkulatory, które długo doskonalili aby dojść do jak najlepszej i najbardziej funkcjonalnej wersji tego urządzenia. Następnie skupiali się na produkcji instrumentów muzycznych, szczególnie popularnych keyboardów. Zegarki zaczęto produkować w latach 70. Jako jedna z pierwszych firm Casio zaczęło używać mechanizmu kwarcowego a w późniejszym okresie wyświetlaczy LED. W latach 80. wyprodukowano pierwszy zegarek z wbudowanym kalkulatorem. Do dziś Casio cenione jest wśród miłośników funkcjonalności i gadżetów jako marka o niezwykle kreatywnym podejściu do elektroniki. Trudno znaleźć drugą taką markę, której czasomierze byłyby tak rozpoznawalne na całym świecie zarówno dzięki niezawodnym mechanizmom jak i oryginalnemu designowi. Ponadto warto zauważyć, że rozkład cen jest naprawdę szeroki i w zasadzie każdy może znaleźć coś co go zadowoli a nie nadszarpnie budżetu.

Klasyka sportowych zegarków

Przedstawiciele marki Casio jak nikt inny potrafią łączyć stylowe wzornictwo, sportową funkcjonalność i nieoczekiwane gadżety. Czasomierze tej firmy to niezniszczalne, niesamowicie precyzyjnie zbudowane przedmioty, które jednocześnie są stylowym dodatkiem. Zegarki Casio z kolekcji ProTrek wyposażone są np. w barometr, termometr czy też baterie słoneczne. Funkcje dopasowane do różnych warunków pogodowych sprawiają, że zegarki z tej linii cenione są wśród miłośników sportu. Dużą popularność zdobyła również seria zegarków G-shock oraz G-Steel, które zachwycają swoja wytrzymałością. To niezwykle trwałe zegarki z mocnej stali, wodoodporne i wstrząsoodporne, posiadające sensory temperatury i ciśnienia. Panie również znajdą tu coś dla siebie. Seria sportowych zegarków Casio Baby-G zachwyca designem i kolorystyką.

Zegarki nie tylko dla sportowców

Marka Casio tworzy różnorodny asortyment i nie jest tak, że tylko masywne, sportowe modele dominują w kolekcji zegarków tej firmy. Casio Edifice oraz Casio Beside to linie eleganckich zegarków, które ze spokojem można założyć na oficjalne spotkanie. Modele te przypominają niejednokrotnie wytworną biżuterię gdyż posiadają wskazówkową tarczę oraz pozłacane lub posrebrzane bransolety. Sentymentalny powrót do mody z lat 90. zapewnia seria Casio Retro, w której dominują zarówno kultowe już zegarki z kalkulatorem jak i te analogowe. Te drugie zachwycają odwzorowaniem ówczesnych pasków skórzanych oraz jeansowych. Projektanci nie zapominają jednak o innowacyjnych rozwiązaniach nawet w tak eleganckich modelach, umieszczając w nich chociażby baterie słoneczne. Każdy zegarek marki Casio to elektroniczne dzieło sztuki, które zachwyci zarówno estetów jak i miłośników gadżetów.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *