Moda

Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza

Każda z pań zapewne choć raz spotkała się z określeniem brafittingu, często proponowanego w sklepach stacjonarnych znanych firm. Jednak to nie tylko termin zarezerwowany dla specjalistów w tej dziedzinie. Brafitting to po prostu umiejętność dobrania odpowiedniego do sylwetki biustonosza. Z odrobiną wiedzy na ten temat, każda z pań może sama doskonale sobie poradzić z tym zadaniem. Najważniejsze w tym wszystkim jest odpowiednie zmierzenie swojego ciała. Sklep Conteshop.pl przygotował dla swoich klientek kilka wskazówek, aby zakupione biustonosze eksponowały biust i nie sprawiały dyskomfortu w noszeniu.

Jak zmierzyć biust

Aby poznać rozmiar biustonosza trzeba zmierzyć obwód biustu oraz obwód pod biustem. Pomiarów powinno dokonywać się w biustonoszu miękkim, który lekko zbiera i podnosi biust. W przypadku klientek z małym, nie opadającym biustem, można dokonać pomiaru w pozycji stojącej, wyprostowanej. Natomiast panie z dużym biustem, z racji opadania powinny mierzyć się na stojąco, w pozycji pochylonej do przodu. Taki zabieg pozwoli uzyskać najbardziej wiarygodny wynik. Obwód pod biustem z kolei mierzymy zaraz poniżej piersi. W obydwu pomiarach trzeba pamiętać, aby centymetr znajdował się na tej samej linii, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Aby lepiej to skontrolować, warto wykonywać pomiary przed lustrem. Ważne jest również, aby centymetr idealnie przylegał do ciała, nie był zbyt luźny, ale też i nie ściskał piersi. Pobrane wymiary można zaznaczyć w specjalnej tabelce, pod którą znajdziemy gotowy rozmiar.

Jaki model wybrać

Oprócz wyboru odpowiedniego rozmiaru pozostaje również kwestia rodzaju biustonosza, a dokładniej jego kroju. Na Conteshop.pl można znaleźć szeroki asortyment różnokolorowych balkonetek, braletek lub biustonoszy push-up. Mogą to być biustonosze koronkowe, miękkie, usztywniane, z fiszbinami lub bez. Który wybrać? Dużo zależy od osobistych preferencji, ale przede wszystkim powinien dobrze trzymać piersi, aby nie obciążać zbytnio kręgosłupa. Dla pań z szerokim rozstawem piersi, można polecić balkonetki, które doskonale je zbiorą za pomocą bocznych usztywnień. Push-up z kolei jest najczęściej wybierany przez posiadaczki mniejszego biustu, z wiadomych względów jego optycznego powiększenia. Jednocześnie, mogą go nosić również panie o pełniejszym kształcie piersi, tutaj wyznacznikiem jest raczej ogólny krój biustonosza. Mianowicie to, czy miseczki są wysoko, czy nisko zabudowane. Panie o większym biuście powinny unikać miseczek, które bardzo odsłaniają piersi. W takim przypadku idealnie sprawdzą się miseczki pełne, które doskonale utrzymają duży biust. Aby nie dodawać sobie centymetrów, można również zdecydować się na biustonosz miękki z fiszbinami. Natomiast braletki bez fiszbin, będą świetną propozycją dla pań z małym i średnim biustem. Jest to bowiem wygodne rozwiązanie dla niewymagających mocnego podtrzymania mniejszych piersi.

Małe podsumowanie

Obojętnie na jaki rodzaj biustonosza się zdecydujemy, pamiętajmy o wyborze odpowiedniego rozmiaru. Aby biustonosz koronkowy podkreślał piękno piersi, musi być idealnie dopasowany. W przypadku za dużej lub za małej miseczki, biust nie będzie ładnie podkreślony. Natomiast w przypadku zbyt ciasnego obwodu, pojawią się w okolicach biustonosza nieestetyczne fałdki. Powyższe porady pomogą nie tylko w zakupach, ale i zagwarantują wygodę noszenia, a co za tym idzie, lepsze samopoczucie.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *