Budownictwo

Jak wybrać kolor blachy trapezowej?

Pokrycia dachowe z blachy trapezowej stają się coraz popularniejsze. Producenci oferują szeroki wybór kolorów takiej blachy, ale nie zawsze wiemy, czym się kierować przy wyborze jej barwy. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać kolor blachy trapezowej, by nie żałować i by pasował on do naszej elewacji oraz stylu, w jakim urządzone jest otoczenie budynku.

Kolor blachy trapezowej – co warto wiedzieć?

Wybierając blachę na dach, na pewno chcemy, by w pełni pasowała ona do elewacji naszego domu oraz stylu, w jakim przestrzeń zewnętrzna jest utrzymana. Dlatego ważne jest, by kolor pokrycia nie był zbyt intensywny, ale i niezbyt ciemny. Jeśli blacha trapezowa będzie czarna lub ciemno-brązowa, może blaknąć lub po prostu bardziej nagrzewać wnętrze mieszkania.

Ważna jest więc rozwaga. Przykładowo, gdy ściany wewnętrzne będą beżowe, dach może mieć odcień jasnego brązu lub bordowego. Kluczowe jest również pamiętanie o tym, iż najpierw konstruujemy więźbę i instalujemy poszycie, a dopiero później wykańczamy elewację czy wykonujemy termoizolację budynku. W dużej mierze więc, kolor dachu zdecyduje o finalnej barwie ścian zewnętrznych mieszkania.

Jakie kolory blachy trapezowej będą najlepsze?

Przyjęło się, że kolor dachu powinien być utrzymany w naturalnych kolorach. Stawiamy więc na ciemne zielenie, pomarańcze, odcienie czerwonego lub niebieskiego. Możemy również pokusić się o jasne barwy – szarości, beże lub cappuccino.

Nie zapominajmy również o tym, że kolor naszego dachu musi wpasować się w dachy krajobrazu miejsca, gdzie stawiamy dom. miny mają specjalne regulaminy i wymogi, co do kolorystyki budynków. Zapoznanie się z takimi regulaminami wiele nam ułatwi.

Czy dach z blachy trapezowej to dobry wybór?

Wiele osób nie wie, na jaki rodzaj dachu ostatecznie się zdecydować. Coraz popularniejsza, dachówka, blachodachówka czy właśnie pokrycie z blachy trapezowej? Jeśli nie wiesz, co wybrać, koniecznie przelicz środki, jakie jesteś w stanie przeznaczyć na zadaszenie domu. Dzięki temu dowiesz się, jakim budżetem dysponujesz i z gotową sumą możesz rozglądać się za poszyciami, i kalkulować ich opłacalność.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *