Budownictwo

Pokrycie dachowe z blachy – jakie wybrać?

Obecnie wybierając materiał na pokrycie dachowe, nie zależy nam już tylko i wyłącznie na cenie, i dobrej jakości. Liczy się również estetyczny wygląd blachy i przede wszystkim to, by jej kolor pasował do reszty elewacji naszego budynku. Jak pogodzić wszystkie te kluczowe kwestie i kupić idealną blachę na nasz dach?

To musisz wiedzieć przed zakupem

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek typ blachy, którą położysz na swój dach, musisz wiedzieć, na co w pierwszej kolejności powinieneś zwracać uwagę. Liczy się przede wszystkim grubość blachy, rodzaj i grubość powłoki pokrycia oraz typ zabezpieczenia danej blachy przed rdzewieniem. Poniżej poznasz 3 rodzaje opcji, w jakich występują blachy dachowe oraz ich krótkie scharakteryzowanie. Dzięki temu od razu dowiesz się, które pokrycie spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Blacha płaska

Idealna na płaskie dachy, jak sama nazwa mówi. Poza tym niezwykle estetyczna, nieskomplikowana w położeniu na poszycie i pasująca zarówno do zabudowy nowoczesnej, jak i klasycznej. Wyróżnia ją przede wszystkim szybki montaż, możliwość zakupu blachy w arkuszach, co jeszcze bardziej ułatwia jej instalację oraz odporność na korozję.

Blacha trapezowa

To rodzaj blachy, który nada się nie tylko na pokrycie dachu domu, ale również budynku gospodarczego lub obiektu handlowego albo usługowego. Wyróżnia ją przede wszystkim bardzo niska cena, ale za to wysoka jakość i szybkość montażu. Jest również odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne i rdzewienie.

Blachodachówka

Blachodachówka to pokrycie dachowe, szyte na miarę oczekiwań chyba każdej osoby, która przeczyta o niej i ją zobaczy. Po pierwsze, jest estetyczna i wyróżnia ją to, że świetnie wpasowuje się w każdy typ zabudowy i elewacji budynku.

Możemy ją znaleźć również w wielu rozmaitych wersjach kolorystycznych. Po drugie, łączy w sobie cechy blachy idealnej pod względem estetycznym, z jej jakością oraz ceną do niej adekwatną. Po trzecie i ostatnie, blachodachówka to materiał, który bardzo łatwo zamontujemy na dachu.

Jerzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *