Finanse i Biznes

Konta bankowe dla kobiet

Przeglądając oferty kont osobistych skierowanych do kobiet, nie można pozbyć się wrażenia, że te dedykowane konta bankowe, a zwłaszcza dodatki do nich, były tworzone przez osoby uważające kobiety za niesamodzielne, wiecznie potrzebujące pomocy (oczywiście mężczyzny).

W skład pakietów do rachunków bankowych dla kobiet najczęściej dołączane są bowiem takie dodatki jak pomoc domowa (pomoc ślusarza, hydraulika, elektryka etc.) czy pomoc w naprawie samochodu. Oczywiście to niewątpliwie ważne i przydatne dodatki, ale nasuwa się pytanie, dlaczego żadne „normalne“ konto bankowe, przeznaczone dla dorosłych ludzi obu płci, tych dodatków nie posiada?

Czyżby tylko kobietom zdarzało się zgubić klucze albo mieć problemy z samochodem? A może twórcy oferty sugerują, że mężczyźni umieją sami te problemy rozwiązać, a kobiety same sobie nie poradzą?Na pewno wielu klientkom banków odpowiadają te produkty bankowe i nie widzą nic uwłaczającego w takim, a nie innym doborze dodatkowych usług w ramach pakietu. Nie da się jednak ukryć, że część kobiet nie lubi być traktowana jak sierotki Marysie i dla nich taki dobór dodatków niewątpliwie jest odpychający – wolą one „normalne“, „koedukacyjne“ rachunki bankowe.

Istnieje jednak jeszcze jedna grupa kobiet – takich, które czekają, aż banki utworzą dedykowane konta dla kobiet z możliwością otrzymania zniżek na zakupy i innych tego rodzaju dodatków. Z badań przeprowadzonych przez portal inwestycjefinansowe.com wynika bowiem, że zniżki za zakupy w sklepach to według kobiet jedna z najważniejszych opcji w idealnym pakiecie rachunku bankowego dla kobiet.