IT i Internet

Mobilny komputer – mój przyjaciel

Funkcjonalność komputera stacjonarnego zamknięta w obudowie o rozmiarach (174x84x26 mm).

W dzisiejszych czasach komputer musi być sprzętem mobilnym. Jesteśmy bez przerwy w ruchu, załatwiamy mnóstwo spraw, więc nasz mini tablet musi być mały, lekki, poręczny i oczywiście posiadać ekran dotykowy o rozmiarach nie większych niż 7 cali.

Najlepszym rozwiązaniem  dla nas będzie  MID (UMPC) typu 3Gnet. Nie pogardzają nim: doradcy finansowi, agenci nieruchomości, przedstawiciele handlowi i inni.

Posiada on: klawiaturę, w pełni dotykowy 5 calowy ekran. Możemy korzystać że wszystkich jego zalet, gdziekolwiek jesteśmy, ponieważ  jest lekki, waży jedynie 349 g.  i mały ( 174x84x26mm).

Dzięki wbudowanemu modułowi HSDPA i telefonowi komórkowemu możemy korzystać z dostępu do Internetu i wykonywać rozmowy telefoniczne korzystając z karty SIM jakiejkolwiek sieci na świecie.

MID 3Gnet posiada nie  nie tylko funkcję rozmowy oraz wysyłania wiadomości, umożliwia również prowadzenie video-konferencji oraz korzystania z usługi VOIP.

Ten mobilny mini komputer wyposażony został w port VGA pozwalający na prowadzenie prezentacji na monitorze czy projektorze oraz złącze USB, dzięki któremu może komunikować się z ogromną liczbą urządzeń.

MID 3GNet, który jest urządzeniem bardzo lekkim i o małych rozmiarach może służyć jako przenośny interfejs do wszelkiego typu płatności przez Internet. Jest to łatwe szybkie, bezpieczne i wygodne.

Ekran telefonu komórkowego jest stosunkowo mały, więc do przeglądania stron Internetowych potrzebujemy szkła powiększającego. W MID 3GNet ten problem został rozwiązany przez zastosowanie ultra szerokiego ekranu dotykowego o przekątnej 5″.

Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość oglądania strony Internetowych, zmiana rozmiaru czcionki czy – co nie jest spotykane zoomowanie wyświetlanej strony, co czyni to urządzenie odpowiednim dla szerokiej rzeszy użytkowników.

Przy zastosowaniu systemu operacyjnego Windows XP/Vista/7 bądź Linux urządzenie jest w pełni kompatybilne ze sporą liczbą różnych formatów graficznych(zdjęć), muzycznych oraz filmowych .

Podsumowując, można śmiało stwierdzić, iż MID  jest urządzeniem ze wszech miar zasługującym na miano mobilnego.