Dom i ogród

Ogród spragniony wody

Każdy z nas lubi nacieszyć oczy zadbanym, schludnym ogrodem, gdzie można spędzić miłe popołudnia i wieczory. Szczególnie te letnie, kiedy przyroda rozwija się w pełni, pogoda sprzyja, a niejeden ptak postanowi zaśpiewać nam koncert we własnym domu. 

Od paru lat jednak, notuje się bardzo niskie odsetki opadów, co prowadzi do suszy i strat nie tylko roślin rolniczych, ale i naszych – ogrodowych, domowych. Nawadnianie ogrodu jest wówczas koniecznością i obowiązkiem. Przy małym ogródku nie jest problemem zrosić wodą nasze rośliny, natomiast jeżeli mamy do czynienia z większymi powierzchniami, warto zastanowić się nad wsparciem ze strony techniki. System nawadniania trawnika sprawdziłby się w tym wypadku idealnie. 

Aby prawidłowo zabrać się za instalację takiego systemu, należy na początku sporządzić plan ogrodu i wyznaczyć obszary, które mają być spryskiwane wodą o określonej porze. Należy również wziąć pod uwagę ciśnienie wody. 

Ilość wody pobieranej na zraszanie trawnika jest odpowiednio dobrana, przez co takie rozwiązanie okazuje się być ekologiczne!

Instalacja automatycznego systemu

Procedurę instalacji systemu możesz przeprowadzić samodzielnie. Instalacja nawadniająca składa się z różnych elementów. Zapoznaj się ze schematami instalacji systemu dostępnymi w Internecie lub skontaktuj się ze specjalistą w tej sprawie. 

Nie musisz się martwić o system w czasie zimy – zdecydowana większość zraszaczy jest odporna na działanie mrozu.

Nawadnianie trawników z użyciem systemu nie tylko odpowiednio zadba o Twoje rośliny, ale również zaoszczędzi Ci czasu i energii zużytej na rozplątywanie węża ogrodowego, a także pamięci o kolejnym, codziennym obowiązku. Zdecydowanie poprawi również estetykę i prezentowanie się Twojego ogrodu jako całości. Dodatkowo takie systemy są dostępne dla zdecydowanej większości z nas i wcale nie musimy specjalnie długo prowadzić oszczędności w celu dokonania zakupu. Oczywiście odpowiednio dobrany system nawadniania będzie służył Twojemu ogrodowi przez długie lata. Czas nareszcie nacieszyć oczy zadbanym ogrodem!

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *