Finanse i Biznes

Wybieramy lokatę przez Internet

Closeup of Computer Screen With Address Bar of Web Browser

Wybór odpowiedniej lokaty nie powinien przysporzyć zbyt wielkiego kłopotu nawet osobie niezbyt zorientowanej w zawiłościach produktów finansowych. Dostępne na wielu stronach internetowych porównanie lokat pozwala zapoznać się z ich warunkami. M.in.: z okresem na jaki należy zdeponować środki w banku, oprocentowaniem w skali roku oraz niejednokrotnie również wyliczeniem konkretnej kwoty jaką zarobimy przy określonym czasie oszczędzania i powierzonej sumie.

Każdy element lokaty ma znaczenie ale dopiero całość wyznacza jej rentowność. Wybierając depozyt wysoko oprocentowany na kilka lat mając jednocześnie w najbliższych planach większy zakup czy inwestycję nic na tym nie zyskamy, gdyż zerwana lokata będzie pozbawiona odsetek, ale wybierając w takiej sytuacji krótkoterminowy produkt nawet o niższym oprocentowaniu zapewnimy sobie zniwelowanie skutków inflacji. Zatem istotne jest aby dobrze przemyśleć na jaki czas możemy zamrozić posiadane środki, pozwoli nam to podjąć właściwą decyzję.

Wysokość oprocentowania wskazuje wielkość zarobku wypłaconego nam przez bank w zamian za udostępnione środki. Poza nią ważna jest również częstotliwość naliczania odsetek, znane jako możliwość ominięcia podatku Belki lokaty z dzienną kapitalizacją nadal mogą okazać się korzystnym wyborem dzięki właśnie codziennemu powiększaniu kapitału lokaty.

Niezwykle istotne jest również, a pewnie i najważniejsze, aby bank z którego usług chcemy skorzystać objęty był nadzorem finansowym a co za tym idzie także Bankowym Funduszem Gwarancyjnym ubezpieczającym powierzone przez obywateli środki zabezpieczając ich wypłatę w razie utraty płynności finansowej przez bank.

Popularność lokat oraz duża ilość informacji na ich temat pozwala znaleźć w łatwy sposób najlepsze lokaty internetowe biorąc pod uwagę czas ich trwania oraz sumę potrzebną do skorzystania z konkretnej oferty. Jeżeli jesteśmy zainteresowani również innymi usługami bankowymi, warto sprawdzić czy dzięki temu nie otrzymamy lepszych warunków umowy w postaci choćby wyższego oprocentowania naszego wkładu.