Rodzina i Kobieta

Idealne zabawki dla twojego dziecka.

W sklepach bardzo często dostrzec można ewidentny rozdział pomiędzy produktami dla chłopców i dziewczynek. Zabawki dla chłopców, które zazwyczaj ulokowane w sekcji niebieskiej, to zawsze klocki, pistolety i oczywiście autka. Zabawki projektowane dla dziewczynek, które są różowe, słodkie uczą dziewczynki uległości oraz przygotowują je do wykonywania schematycznych ról kobiecych – mam, kucharki i sprzątaczki. Coraz większa liczba poinformowanych rodziców podejmuje decyzje o zakupie zabawek, rozwijających umiejętności dziecka, a nie wdrukowujące mu ostry selekcję na świat mężczyzn i kobiet.

Dziecko potrzebuje nieprzerwanej uwagi. W najwcześniejszym okresie życia zabawki dla niemowląt mają przede wszystkim uczyć małe dziecko rozróżniania kształtów i kolorów. Umysł dziecka błyskawicznie chłonie wszystkie informacje, dzięki czemu jego rozwój przebiega szybko. W ciągu roku nasza pociecha od niespokojnego niemowlęcia całkowicie zależnego od opiekunów zmienia się w jednostkę, która umie samodzielnie jeść, poruszać się, a nawet w uproszczony sposób porozumiewać się ze światem zewnętrznym.

Współczesnym rodzicom zależy na tym, aby ich dziecko miało dobre oceny w szkole, z tego powodu dokładają wszelkich starań, aby rozwijać jego kompetencje już od najwcześniejszych lat życia. Zabawki edukacyjne dla dzieci, uczą je wskazywać formy, kolory i rozwijać umiejętności fizyczne. Takie zabawki są zawsze wielobarwne, o zróżnicowanych powierzchniach, nierzadko wydające donośne dźwięki. Wszystko dlatego, aby dziecko jak najszybciej poznało otaczający je świat i nauczyło się w nim żyć. Jego opiekunowie są przekonani, że zapewni to korzyści w niedalekiej przyszłości, kiedy dziecko po raz pierwszy pójdzie do szkoły.