IT i Internet

Jaki toner do drukarki brother?

Dla drukarek laserowych najlepsze będą bębny brother. Bywają owszem dość drogie, chociaż mają nadzwyczaj potężną wydajność. Szacunkowo podawane jest, że takie bębny starczają na kilkanaście tys. wydrukowanych stron, czyli rzeczywiście bardzo długo. Ponadto drukarki laserowe zapewniają najwyższą wartość druku, a więc gdy w danym momencie pragniemy wysokiej jakości wydruków  zakup drukarki laserowej to najlepszy opcja.

Drukarki laserowe wykorzystują z dwóch rodzajów tonerów. Pierwszy z typów tonera zbudowany jest z bębna światłoczułego, elektrody ładującej, listwy podającej i czyszczącej, wałka magnetycznego i miejsca, w którym magazynowany jest proszek. Drugi rodzaj tonera prócz segmentów z tonera pierwszego typu ma Toner-Kit (tubę, którą można wyjąć z kasety tonera). Toner brother drugiego typu jest łatwiejszy w obsługiwaniu niż toner pierwszego typu.

Oryginalne i kompatybilne z naszą drukarką tusze brother pozwolą na długą żywotność świeżo zakupionej drukarce. Zaopatrując się w tonery brother bez wątpienia będzie istniała pokusa by zadowolić się rochę tańszym substytutem. Jednakże takie zachowanie nie jest do końca odpowiedzialne – nasz sprzęt drukujący w miarę szybko ulegnie zniszczeniu a my przetrwonimy więcej pieniędzy aniżeli w pierwszym zamyśle pragnęliśmy przyoszczędzić.